23 Şubat 2024 Cuma   

'KARAYOLU GÜVENLİĞİ VE TRAFİK HAFTASI

'KARAYOLU GÜVENLİĞİ VE TRAFİK HAFTASI
 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 'Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası' kapsamında vatandaşlarda trafik bilincini oluşturmak ve maddi manevi kayıpların önüne geçmek amacıyla etkinlikler düzenlenmeye başlandı.
Tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak İstanbul'da 'Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası' kapsamında etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda Bayrampaşa’da bulunan Forum İstanbul AVM önünde 6-12 Mayıs Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde “Bu yolda sana çok güveniyoruz” sloganıyla kampanyanın tanıtımı yapıldı ve vatandaşlara hem teorik hem de bilgilendirici eğitimler verildi.
İstanbul Polis Bandosu ve Narkotik Köpeği Wisha alana gelenlere keyifli anlar yaşattı.
Trafik kazalarında meydana gelen can kayıplarını ve yaralanmaları en aza indirgemek amacıyla sürücüler ve yayalar için düzenlenecek etkinlikler kapsamında simülasyon aracına binen vatandaşlar takla atan otomobilin içinde yaşanacakları deneyimledi. Vatandaşlar takla atan simülasyon aracında emniyet kemerinin hayati öneme sahip olduğu konusunda bilinçlendi.
Bayrampaşa Emniyet Müdürü Abdullah Afacan, “6-12 Mayıs Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri dolayısıyla karayolu trafik güvenliği konusunda vatandaşlarımızda farkındalığı arttırmak amacıyla etkinlikler düzenledik. 6-7 Mayıs tarihlerinde Forum İstanbul AVM'de etkinliklerimiz oldu. Türkiye genelinde yaptığımız etkinliklerle hem trafik güvenliği konusunda farkındalığı arttırmayı amaçlıyoruz hem de bandomuz ve narkotik köpeklerimizle beraber emniyet adına bir tanıtım faaliyeti icra ediyoruz. Aynı şekilde mobil tepki eğitim tırımızla çocuklara yönelik hem teorik ve hem uygulamalı trafik parkurumuzda eğitimler düzenliyoruz. Yetişkinlere yönelik emniyet kemeri simülasyon aracımızla, emniyet kemerinin trafik güvenliği konusundaki önemini vurgulamak için onları da eğitime alıyoruz. Karayolu trafik kazalarında meydana gelen can kayıplarını, yaralanmaları en aza indirgemek amacıyla hem sürücüler üzerinde hem kamuoyu üzerinde bir farkındalık uyandırmak istiyoruz. ‘Güvenli bir yolculuk için trafik kurallarına uyalım’ diyoruz. Trafik kurallarıyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile de yeni projelerimiz var” ifadelerini kullandı.

Tarih: 07 Mayıs 2023 Pazar    Hit: 1400

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol