28 Ekim 2020 Çarşamba   

EYÜP SULTAN’DA METRO TOPLANTISI

 EYÜP SULTAN’DA METRO TOPLANTISI
 

Mecidiyeköy-Mahmutbey arasındaki seyahat süresini 26 dakikaya indirecek olan metronun toplantısı Eyüp’te yapıldı.

İstanbul’un birçok ilçesindeki milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren ve Eyüp’teki trafik çilesini de büyük ölçüde ortadan kaldıracak metro toplantısına, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Başkan Yardımcıları Şenol Ercan, Ahmet Tüfekçi, Plan ve Proje Müdürü Betül Yavuz Bölükbaşı, Fenişleri Müdürü Muhammet Çakır ile birlikte Raylı Sistemler Daire Başkanı Dursun Balcıoğlu, Avrupa Yakası Raylı Sistemler Müdürü ve müteahhit firma yetkilileri katıldı.

Toplantıda, Eyüp’te yapılacak metro çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 2016 yılında bitirilmesi planlanan 18 km. ‘lik,  15 istasyonlu metro hattı, 6 ilçeden geçecek.  Şişli, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Esenler, Bağcılar ilçeleri metroyla birleşecek.  

İş ve yerleşim bakımından yoğun alanları tarayan hattın daha sonra Mecidiyeköy'den Kabataş'a kadar uzatılması da planlanıyor. Metro hattı, saatte bir yönde 70 bin kişi taşıma kapasitesinde olacak. Metro hattı hizmete girdiğinde Mecidiyeköy'den Mahmutbey'e seyahat süresi 26 dakikaya inecek. Metronun 2016 yılı sonunda hizmete girmesi hedefleniyor. 

Tarih: 26 Eylül 2014 Cuma    Hit: 2143

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol