01 Haziran 2023 Perşembe   

RUMELİ TÜRKLERİ VE MHP BULUŞTU

RUMELİ TÜRKLERİ VE MHP BULUŞTU
 

Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Rumeli camiasının dernekleri ve MHP heyeti ile bir araya geldi.
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlemiş olduğumuz kahvaltı programına TBMM Başkan Vekili ve MHP Milletvekili Adayı Celal Adan, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Naser Şimşek, MHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Av. İsmail Arslan ve yönetimi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyon Başkanı Kamuran Atakan, Rumeli Türkleri Vakfı Başkanı Rafet Reşadiyeli, Bayrampaşa Rumeli Balkan Platformu Başkanı Sadettin Kurtuluş, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Başkanı Metin Altıntaş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadınlar Kolu ve Gençlik Kolları ile Rumeli camiasının dernek başkanları ve yöneticileri katıldı.

ADAN: SİZLER BU VATANIN ÖZ EVLATLARISINIZ
Toplantıda bir konuşma yapan TBMM Başkan Vekili ve MHP Milletvekili Adayı Celal Adan, “Derneğinizin faaliyetlerini bilen biri olarak sizleri bu çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Sizler ne kadar gönüllere dokunuyorsanız bizler de MHP olarak her daim halkımızın yanında oluyoruz. Sizler aslında bu vatanın öz evlatlarısınız. Sizlerin büyükleri başka bir yere değil, ana yurtlarına, baba evlerine geldiler.  Bakın, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk de Rumelilidir. Bugün hamdolsun Türkiye gibi bir vatanımız, Türkiye gibi bir sığınağımız, Türkiye gibi bir geleceğimiz var. Bugün devletimiz, Avrupa’da, Balkanlarda bulunan soydaşlarımızın haklarını korumak, onlarla yol yürümek adına her adımı atıyor. Yurt dışına çıktığımızda, oradaki kardeşlerimiz bunu çok daha iyi anlıyor ve gurur duyuyor. Şimdi önümüzde bir seçim var. Biz birlik ve beraberliğimizi korumak, bu vatanı bölmek isteyenlere fırsat vermemek için çalışıyoruz. Birileri özerklik söylemlerine, vatanı bölmek isteyenlere ağzını açıp bir şey diyemiyor. Tam aksine, onları cesaretleniyor, destek veriyor. Biz çok çalışıyoruz. Takdir milletimizin diyoruz. Allah’ın izniyle Cumhur İttifakı olarak büyük Türkiye’nin kutlu yürüyüşü sürecek” ifadelerini kullandı.

ŞAHİNLER: RUMELİ İNSANI VATANINA, BAYRAĞINA SAHİP ÇIKAR
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Adnan Şahinler de derneği faaliyetlerinden bahsederek, “Dernek olarak yaşanılan deprem felaketinde yaraları birlikte sarabilmek için gece gündüz çalıştık. Birçok yarımda bulunduk. Bunun yanı sıra da çadır kent kurduk. Umarım acılarımızı her birlikte sarabiliriz. Depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlar doğrultusunda da elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Devletimizin kıymetini, bu toprakları vatan kılan anlayışı ve değerleri herkes anlar ama en iyi anlayacak olan Rumeli göçmenleridir. Rumeli insanları çok kaliteli insanlardır. Vatanına ve bayrağına sahip çıkar. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tarih: 04 Mayıs 2023 Perşembe    Hit: 1338

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol