27 Eylül 2021 Pazartesi   

YEŞİL VATAN İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ

YEŞİL VATAN İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ
 

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde kasıtlı olarak çıkarıldığına inanılan orman yangınları tüm herkesi büyük üzüntüye boğarken, kamu kurumları ve özel kuruluşlar da yardım seferberliğine başladı. 
Bayrampaşa Belediyesi, ülkemizin çeşitli bölgelerinde çıkan orman yangınları nedeniyle Tarım ve Orman Bakanlığı ile irtibata geçerek yanan bölgelere yardım ve kurtarma ekiplerini gönderdi. Başkan Atila Aydıner de Bayrampaşa Belediyesi olarak 5 bin fidan bağışında bulunacaklarını açıkladı.
Başkan Aydıner sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu cennet vatan bizim. Şimdi ormanlarımızı yeniden yeşertmek için bir olma, ülkemizin akciğerlerine can olma vakti! Bayrampaşa Belediyesi olarak biz de varız. Fidan kampanyasına 5 bin fidan bağışında bulunuyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Aydıner daha sonra ise “İstikamet vatan toprakları. Yeşil vatanımızı korumak ve yeniden tesis etmek için Tarım ve Orman Bakanlığımız ile koordineli bir şekilde ekiplerimizi bölgeye sevk ediyoruz” açıklamasını yaptı.
Bayrampaşa Belediyesi ekipleri daha sonra yangın çıkan bölgelere destek vermek üzere yola çıktı. Bayrampaşa Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Yüreğimiz yandı ama umudumuz acımızdan daha büyük. Şimdi bir olma, birlik olma vakti, Türkiye tek yürek. Hem ülkemizi hem umutları yeniden yeşertmek için biz de varız. Su tankerlerimiz ve personelimiz yola çıktı. Yaraları beraber saracağız” açıklaması yapıldı.

Tarih: 30 Temmuz 2021 Cuma    Hit: 2173

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol