27 Eylül 2021 Pazartesi   

BAYRAMPAŞA’DA 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ

BAYRAMPAŞA’DA 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ
 

Hain darbe girişiminin 5. yılı nedeniyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Bayrampaşa’da da çeşitli programlar düzenlenecek.
15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişiminin 5. yılı nedeniyle düzenlenecek etkinlikler konusunda Bayrampaşa Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında Bayrampaşa’da çeşitli etkinlikler düzenleneceği ifade edildi.
Etkinlikler kapsamında ilçede ikamet eden Şehit yakınları ziyaret edilecek. 15 Temmuz’da şehit olan Bayrampaşalı Şehitler Ümit Yolcu ve Halil İbrahim Yıldırım’ın mezarları Bayrampaşa protokolü tarafından ziyaret edilecek.
Yine 15 Temmuz’un 5. Yılı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü kapsamında çeşitli organizasyonlar düzenlenecek.
Bayrampaşa Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenecek etkinlikte ise saat 20.10’da Demirkapı Caddesi üzerinden yürüyüş gerçekleştirilecek ve belediye önündeki Atatürk Parkı’nda sona erecek yürüyüşün ardından Mehter Konseri, Dursun Ali Erzincanlı Şiir dinletisi, Veysel Çelikdemir’in Kum Sanatı Gösterisi, Grup Sezgiler’den Diriliş Ezgileri, Hüseyin Yazan’dan Kahramanlık Türküleri gerçekleştirilecek. Belgesel gösterimi yapılacak ve Gazilerin dilinden 15 Temmuz anlatılacak.  Bayrampaşa Belediyesi önünde de 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi düzenlenecek.
Etkinlikler saat 00.13’de sela ve dualar okunmasının ardından sona erecek.
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ”Demokrasi zaferimizin yıl dönümünde bir kez daha ‘Türkiye Geçilmez’ demek için buluşuyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Özel Programına tüm halkımız davetlidir” ifadelerini kullandı.

Tarih: 14 Temmuz 2021 Çarşamba    Hit: 1284

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol