27 Eylül 2021 Pazartesi   

OLİMPİYATLARDA 3 PAŞALI!

 OLİMPİYATLARDA 3 PAŞALI!
 

Resmi açılışı bugün yapılan 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda Bayrampaşalı 3 milli sporcumuz da Türkiye adına dünyanın en önemli spor organizasyonunda yer alacak.
Koronavirüs salgını nediniyle geçen yıl yapılamayan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları, Japonya Ulusal Stadı'nda 950 davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen seremoniyle bugün resmen başladı.
Koronavirüs önlemleri nedeniyle seyircisiz olarak düzenlenecek oyunlara 206 ülkeden yaklaşık 11 bin sporcu katılacak. Türkiye’yi ise 18 branşta toplam 108 sporcu temsil edecek.
Türkiye’nin olimpiyat kadrosunda ise Bayrampaşalı 3 milli sporcu bulunuyor.
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda okçuluk dalında en büyük madalya umutlarımızdan Mete Gazoz, ilk kez olimpiyatlarda yer almasına kararlaştırılan karate dalında Merve Çoban ve voleybolda da A Milli Kadın Voleybol Takımımızın kaptanı Eda Erdem Dündar madalya mücadelesi verecek.

Aydıner’den başarı dileği
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Tokyo Olimpiyatları'nda Bayrampaşa rüzgarı esecek. İlçemizin gururu, gözbebeği sporcularımız 3 farklı dalda ülkemizi temsil edecek. Tüm milli sporcularımıza gönülden başarılar diliyor, madalyaları toplayıp, bayrağımızı göndere çekeceklerine inanıyorum. #SporunBaşkentiBayrampaşa” ifadelerini kullandı.


Tarih: 23 Temmuz 2021 Cuma    Hit: 1382

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol