09 Temmuz 2020 Perşembe   

MUTLU’DAN KAFTANCIOĞLU’NA DESTEK

MUTLU’DAN KAFTANCIOĞLU’NA DESTEK
 

CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu, 7 yıl önce attığı tweetler nedeniyle 5 ayrı gerekçeden 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yanında olduklarını belirten bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada, Türkiye’de yargının AK Parti’nin baskısı ve kontrolü altında olduğu öne sürülerek alınan karar eleştirildi. 
CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu’nun yaptığı yazılı basın açıklaması şöyle, 
''İstanbul İl Başkanımız Sayın Dr. Canan Kaftancıoğlu haksız ve hukuksuz bir sürecin içine çekiliyor. Kararın İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerinin yıl dönümünde 23 Haziran’da verilmesi de bunun en büyük kanıtıdır. Çünkü ‘hiçbir şey olmasa bile bir şeyler olabilir’ denilerek yenilenen ve Canan Kaftancıoğlu başkanlığındaki İstanbul örgütümüzün azimli çalışmaları sonucu Sayın Ekrem İmamoğlu’nun büyük farkla kazandığı İstanbul Belediye Başkanlığı seçimleri anlaşılan o ki iktidar cephesinde hala hazmedilememiş! Biz her türlü adaletsizliğe karşı örgütsel bir tepki olarak kilometreler aştık, hukuk devleti kurallarını her zaman hatırlattık ve bugün AKP’nin kendinin bile itiraf ettiği pek çok ‘adaletsizliğe’ her zaman karşı durduk. Bugün de Canan Kaftancıoğlu asla yalnız değildir ve bu yanlıştan dönülene kadar doğruları anlatacağız.
AKP iktidarı kendisine muhalif gördüğü herkesi sindirme politikası için yargıyı kullanıyor. Bunun dozunu iyice arttırdı çünkü AKP artık kaybedecek! Gazetecileri yargı yoluyla susturmaya çalışıyor, il başkanından milletvekiline partimizin her kademesine yargı baskısı ile sindirmeye çalışıyor. Ama unuttuğu bir şey var bizler asla boyun eğmedik, eğmeyeceğiz.''

Tarih: 27 Haziran 2020 Cumartesi    Hit: 6176

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol