28 Ekim 2020 Çarşamba   

DENİZ KÖKEN GÖREVE BAŞLADI

DENİZ KÖKEN GÖREVE BAŞLADI
 

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Eyüpsultan Belediye Başkanı seçilen Cumhur İttifakının adayı Deniz Köken, İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını alarak Eyüpsultan Belediyesi eski Başkanı Remzi Aydın'dan görevini devraldı.
Devir teslim için düzenlenen törene, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda belediye çalışanı katıldı.
Tören, Eyüpsultan Belediyesi Başkanlık makamında düzenlendi.

AYDIN: EYÜPSULTANIMIZ ÇOK GÜZEL HİZMETLER ALACAKTIR
Burada bir konuşma yapan Eyüpsultan Belediyesi eski Başkanı Remzi Aydın, “4 Nisan 2014 tarihinde görevi almıştık. Bu gün 5 yıl sonra görevimizi devrediyoruz. İki sebepten dolayı sevinçliyim. Birincisi, buraya, tabiri caizse çıplak olarak gelmiştim, aynı şekilde inşallah gideceğim. İkinci sevinç kaynağım da görevimi yine AK Partili bir arkadaşıma devrediyorum. İnşallah bizim bu güne getirdiğimiz bayrağı daha da ileriye götürecek şekilde güzel hizmetler verecek Eyüpsultan'a. Gerek tecrübesiyle gerekse Eyüpsultan'ı tanımasıyla inşallah Eyüpsultan'a çok ciddi katkılar sağlayacağına inanıyorum. İnşallah Rabbim yolunu açık eder, hayırlı hizmetler vermeyi nasip eder. Eyüpsultanımız, milletimiz çok güzel hizmetler alacaktır, başarılara tanık olacaktır. Bütün çalışma arkadaşlarıma ve aileme desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

KÖKEN: DAHA GÜZEL, DAHA MÜREFFEH BİR EYÜPSULTAN İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
İslam alemi için, Mekke, Medine ve Kudüs'ten sonra dördüncü kutsal belde olarak olarak kabul edilen Eyüpsultan'a ve Eyüpsultanlılara hizmet aşkıyla göreve talip olan ve gerçekleşen seçimle göreve gelen Başkan Deniz Köken ise yaptığı konuşmada, “Allah bugünkü devir teslimimizi hayırlı etsin. 31 Mart 2019 yerel seçimleri ileride kitap olarak yazılacak bir seçim dönemi oldu. 2023'e giderken son yüzyılda Türkiye'nin son seçimiydi. Bu yerel seçimlerin İnşallah hem İstanbulumuza hem Eyüpsultanımıza hem de ülkemize hayırlar getirmesini Cenabı Hak'tan temenni ediyorum. Bundan sonraki güzel günleri birlikte yaşamayı, birlikte güzel işlere imza atmayı da yine Cenabı Rabbül Alemin'den temenni ediyorum. 90 gün boyunca çok yoğun bir tempoyla bizimle beraber olan bütün teşkilat mensuplarımı da canı gönülden tebrik ediyorum. Bütün Eyüpsultan halkı, bundan sonraki süreçte daha güzel, daha müreffeh bir Eyüpsultan için çalışacağımızı bilmelerini istiyorum”  diye konuştu.
Konuşmaların ardından Eyüpsultan Belediyesi eski Başkanı Remzi Aydın, yeni başkan Deniz Köken'e, “Allah yolunuzu açık etsin” diyerek Başkanlık mührünü ve beratını teslim etti ve 5 yıllık süreç içerisinde Eyüpsultan'da yaptığı çalışmaların bulunduğu bir kitabı da hediye etti. Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ise Aydın'a bir plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

EYÜPSULTAN DOĞDUĞUMUZ, BÜYÜDÜĞÜMÜZ, NEFES ALDIĞIMIZ ŞEHİR
Devir teslim töreni sonrasında ise Başkan Deniz Köken, belediye personeline bir selamlama konuşması yaptı. Başkan Köken, yerel seçimlerinin ülkemize, Eyüpsultan’a hayırlar getirmesi temennisinde bulunduğunu ifade ederek başladığı konuşmasında, “90 günlük süreç içerisinde vatandaşımızla hem hal olduk, hepsinin derdini dinledik, gönlü kırıkların gönlünü aldık. Halkımızı dinlerken bu şehrin neleri eksik, neleri fazla bunları tespit ettik ve bu esnada 5 yıllık yol haritamızı yeniden dizayn ettik. Arkadaşlarımızla birlikte en güzelini nasıl yapabilirizin çalışmalarını yaptık. Eyüpsultan bizim memleketimiz. Doğduğumuz, büyüdüğümüz, nefes aldığımız, itibar gördüğümüz şehir. Biz 21. yüzyılı, endüstri 4.0 çağını yakalayabilen bir yerel yönetim anlayışını burada hayata geçirmemiz ve diğer bölgelere örnek olacak bir belediyecilik sergilememiz lazım” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YARDIMCILARI BELLİ OLDU
Mazbatasını alarak göreve başlayan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, çalışmalarına kurum içerisindeki atamalarla başladı.
Yeni görevlendirmeler ile birlikte Ali Rıza Yavuz, Muhammet Çakır, Cevdet Yıldız ve Eda Çaçtaş, Eyüpsultan  Belediye Başkan Yardımcılığına atandı.
Yeni görevlendirmelere göre, bağlı olunan birimler şu şekilde değişti:
Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yavuz’a bağlı birimler: İşletme Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü.
Başkan Yardımcısı Muhammet Çakır’a bağlı birimler: Fen İşleri Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü.
Başkan Yardımcısı Cevdet Yıldız’a bağlı birimler: Temizlik İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü.
Başkan Yardımcısı Eda Çaçtaş’a bağlı birimler: Plan ve Proje Müdürlüğü ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü.

 

Tarih: 10 Nisan 2019 Çarşamba    Hit: 7208

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol