24 Şubat 2019 Pazar   

Cemal İKİKARDEŞ / Eski futbolcu / Santra

YÖNETİM, TEKNİK HEYET, FUTBOLCU VE TARAFTARIN İNANCI

 

BAYRAMPAŞASPOR sezon başından beri verdiği mücadelenin sonucunda önce play-off’a kalmayı ardından da 2. Lig’e çıkmayı başardı. Kimi zaman kötü, kimi zaman iyi, kimi zaman istikrarsız, kimi zamanda rakibini ısıran bir Bayrampaşaspor izledik. Kötü gidişatın ardından yapılan yorumları dikkate alarak kendini toparlayan futbolcuların hırsına tüm ilçenin inancı da eklenince başarı da haliyle geldi. 
Her zaman söylemişimdir 3. Lig’de mücadelen eden Bayrampaşaspor’un taraftarının 2. Lig’de yer alan takımlarda bile olmadığını. Her zaman ateşli her zaman inançlı olan yeşil-kırmızılı taraftarlar takımın bu başarısında büyük pay sahibidir. Tüm bu inançların sonucunda Bayrampaşaspor 2. Lig’de mücadele etmeye hak kazandı. 
Şampiyonluğun ardından Çetin Emeç Stadı’nda yapılan muhteşem kutlamalar ise böylesine sevilen bir kulübün yerinin TFF 1. Lig olduğunu gösterdi. Bayrampaşaspor’un 2. Lig’e çıkması ilçede 7’den 70’e herkes tarafından sevinçle karşılandı. Bir semti böylesine kenetlenmiş olarak görmek 2. Lig başarısının tesadüf olmadığının kanıtıydı. Olması gereken buydu ve Bayrampaşaspor bunu başardı. 
Gelen play-off liderliğinin ardından 2. Lig için önümüzdeki sezon için beklentilerimiz büyüdü. Öncelikle böylesine muhteşem bir seyirciye sahip olan Bayrampaşaspor’u tabii ki bir üst lig olan TFF 1. Lig’de görmek istiyoruz. Bayrampaşaspor 2. Lig öncesi iyi bir yapılanmayla kaliteli isimleri nokta transferler şeklinde kadrosuna katmalı. Bayrampaşa diğer ilçelere göre biraz daha farklılık gösterir. Bayrampaşa farklı, müstesna bir yerdir diyebilirim. Bu semtte yaşayanların futbola olan yatkınlığı hemen herkes tarafından bilinir. Bu semtte futbola olan ilgi küçümsenmeyecek derecededir. Bu aslında çok önemli bir zenginliktir. Bayrampaşa’daki gençlerin futbola olan ilgileri, hayallerindeki futbolcu olma hedefi  Bayrampaşa açısından çok büyük bir kaynaktır. Bu kaynağın heba edilmemesi gerekir. 
Atatürk, “Bir toplumun çürümüşlüğünde de, gelişmişliğinde de yöneticilerin tavrı yatar” diyerek yöneticiliğin önemini vurgulamıştır. Bu her yerde böyledir. Bir yöneticinin bilgili, donanımlı ve tecrübeli olması her şeyden önemlidir.
Bayrampaşa’yı bir bütün olarak düşünecek ve ele alacak olursak yetişen futbolcularımızın yetenekleri, yöneticilerimizin tecrübeleri, belediyemizin çalışkanlığı, iş dünyasının destekleri ile tribünlerin cefakar taraftarları ile ilçede yaşayan vefakar vatandaşlarımızın da desteğiyle biz çok güçlüyüz. Bu güce katkıda bulunan herkese ne kadar teşekkür etsek azdır. 
Hiçbir şey tek başına olmuyor bu nedenle birlikteliğimiz çok önemli... Bu bilinci geliştirmeliyiz.
Bize mutluluk, sevinç ve coşku yaşatan BAYRAMPAŞASPOR’umuzu gönülden tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. 
Şampiyonluğun Bayrampaşa halkına, spor dünyamıza ve çok sevdiğimiz ülkemize kazanımlar sağlamasını temenni ederim. 

Tarih: 19 Haziran 2018 Salı    Hit: 745
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol