14 Nisan 2021 Çarşamba   

YILDIRIMLILAR KAN BAĞIŞLIYOR

YILDIRIMLILAR KAN BAĞIŞLIYOR
 

Türk Kızılayı’nın koronavirüs pandemisi nedeniyle azalan kan stoklarının sürekliliğine destek olmak amacıyla Yıldırım Mahallesi Muhtarlığı kan bağışı kampanyası düzenleyerek desteklerini sürdürüyor.
Yıldırım Mahallesi Muhtarı Adnan Liçina’nın girişimleri ve Türk Kızılayı İstanbul Şubesi ile birlikte 6 Şubat’ta düzenlediği kan bağışı kampanyasına rekor sayıda katılım olurken, ikinci kan bağışı kampanyası ise yarın Türkiye Bosna Sancak Derneği ortaklığında gerçekleştirilecek.
6 Şubat’ta düzenlenen kan bağışı kampanyasında Yıldırım Mahallesi’nde yaşayanlar yaklaşık 130 ünite kan bağışında bulunurken, Türk Kızılayı İstanbul Şubesi de rekor sayıda bağışından dolayı Yıldırım Mahallesi Muhtarı Adnan Liçina’ya teşekkür plaketi takdim etti. Şubat ayında düzenledikleri kan bağışı kampanyasına destek olan tüm Yıldırım Mahallesi halkına teşekkür eden Yıldırım Mahallesi Muhtarı Adnan Liçina, “Yıldırım Mahallesi Muhtarlığı, Türkiye Bosna Sancak Derneği ve Türk Kızılayı İstanbul Şubesi ile birlikte düzenleyeceğimiz ikinci kan bağışı kampanyasına destek olmak üzere tüm halkımıza çağrıda bulunuyorum. Kan bağışında bulunmak isteyenleri 3 Nisan Cumartesi günü Ali Fuat Başgil Caddesi’nde saat 11.00 ile saat 19.00 arasında kurulacak olan Kızılay çadırına bekliyoruz. Yıldırım Mahallesi halkının yine rekor sayıda kan bağışında bulunarak Türk Kızılayı’na destek olacağına inanıyorum. Kış dönemi ve pandemi nedeniyle azalan kan stoklarının sürekliliği için tüm halkımızı kan bağışına davet ediyoruz. Şimdiden kurtaracağınız hayatlar adına teşekkür ederiz. Kan bağış alanında Covid tedbirleri alınmış olacaktır. Kişisel tedbirlerinizi alarak, T.C kimlik numaralı- resimli bir belge ile başvuruda bulunabilirsiniz. Kan bağışı sokağa çıkmaya engel değildir” diye konuştu. 

VAKALAR ARTIYOR, AŞI YAPTIRMAYANLAR DA ÇOK
Yıldırım Mahallesi Muhtarı Adnan Liçina, Türkiye’nin bir çok yerinde olduğu gibi kendi mahallelerinde de vaka sayılarının çoğalmaya başladığını belirterek, “Yıldırım Mahallesi halkını kurallara dikkat etmeye çağırıyorum. Halkımızın çok önemli işleri olmadığı sürece kalabalık yerlerden uzak durmalarını rica ediyorum. Virüsün yayılımını önlemek için herkesi kurallara uymaya çağırıyorum. Bir ikinci konumuzda bilindiği üzere Covid 19 aşısı ülke genelinde olduğu gibi mahallemizde de yaş aralığına göre yapılmaya devam etmektedir. Fakat Bayrampaşa genelinde aşı olmayan kişi sayısı maalesef en yoğun olarak mahallemizde görülmektedir. Oysa Bilim adamlarının beyanına göre aşılanan kişi sayısı çoğalmadan bu virüstan kurtulma şansımız ve rahatlama zamanımız uzayacaktır. Aşı olmayan yaşlılarımız için gerek Sağlık Bakanlığı gerekse Aile hekiminizi arayarak randevu oluşturalım ve aşı olmalarını sağlayalım. Böylece hem yaşlılarını korumuş oluruz hem de pandemiden daha kısa sürede kurtulmaya hep birlikte katkı sağlamış oluruz” ifadelerini kullandı. Adnan Liçina, bu hafta sonu aşı olmayan yaşlı vatandaşları ziyaret ederek neden aşı olmadıklarının nedenlerini öğreneceklerini de sözlerine ekledi.

Tarih: 02 Nisan 2021 Cuma    Hit: 1873

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol