28 Ekim 2020 Çarşamba   

YILDIRIM, EYÜPSULTAN'DAN BAŞLADI

YILDIRIM, EYÜPSULTAN'DAN BAŞLADI
 

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım seçim çalışmalarına Eyüpsultan'da başladı. Eyüpsultan Camisi'nde namaz kılan Binali Yıldırım Eyüpsultan Türbesi'nde de dua etti.
TBMM Başkanlığı görevinden ayrılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım seçim çalışmalarına Eyüpsultan'da start verdi. Dün saat 16.00'da Eyüpsultan Meydanı'na gelen Binali Yıldırım'ı coşkulu bir kalabalık karşıladı.
Yıldırım'a programda, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit ve MHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Aydın Yırtıcı eşlik etti.
Vatandaşlar, Yıldırım'a yoğun bir ilgi gösterdi. Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım kalabalık nedeniyle ilerlemekte zorlanırken vatandaşlar Binali Yıldırım ile tokalaşıp fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı. Binali Yıldırım namaz kılmaya girmeden önce cenaze namazı için bekleyen ailelere başsağlığı diledi.
Yıldırım ikindi namazını Eyüpsultan Camisi'nde kıldı. Namaz çıkışında 3 vatandaşın cenaze namazına katılan Yıldırım daha sonra Eyüpsultan Türbesi'nde dua etti.
Fahri Korutürk Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulunan Yıldırım, vatandaşlarla sohbet etti ve lokma dağıttı.
AK Parti İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret eden Yıldırım, daha sonra koordinasyon merkezinin karşısında bulunan CHP Eyüpsultan Seçim Koordinasyon Merkezi'ni de ziyaret etti.

39 gün boyunca 39 ilçemizde projelerimizi anlatacağız
Cadde üzerinde kurulan kürsüde konuşma yapan Yıldırım, Ankara'dan hızlı trenle İstanbul'a geldiğini anlatarak, "Hemen Eyüpsultan'a geldik. Niye Eyüpsultan'a geldik? Eyüpsultan, İstanbul'un manevi mimarı Eba Eyüb El Ensari Hazretleri'nin medfun olduğu yer. İstanbul'un fethi için Peygamberimizin müjdelediği şehrin manevi mimarının yattığı yer. Peygamberimiz ne diyor? 'İstanbul elbet bir gün feth olunacak, bu şehri fetheden kumandan ne güzel kumandandır, onun askerleri ne güzel askerlerdir.' İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u kubbelerle, minarelerle süsleyen Mimar Sinan, İstanbul'u 'İşgalden sonra geldikleri gibi gidecekler' diyen, İstanbul'u işgalden kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1994 yılında İstanbul'u ayağa kaldıran Recep Tayyip Erdoğan... 25 yıldır bu bayrak inmedi" diye konuştu.
15 Temmuz'da alçakların bayrağı indirmeye, ezanı dindirmeye çalıştığını ifade eden Yıldırım, Türk milletinin ise alçaklara hak ettiği dersi verdiğini söyledi.
31 Mart Yerel Seçimleri'nden bahseden Yıldırım, şöyle konuştu: "(Seçim kampanyamıza) Eyüpsultan'dan başladık. Kampanyamızı her gün bir ilçede sürdüreceğiz. 39 gün boyunca 39 ilçemize gideceğiz. Projelerimizi anlatacağız. Nasıl bir İstanbul hayalimiz var, onu anlatacağız ama daha önemlisi İstanbullu hemşehrilerimizi dinleyeceğiz. Bir konuşup iki dinleyeceğiz. Çünkü İstanbul'un dünyada başka bir eşi yok. Ortasından deniz geçen tek şehir İstanbul. İki kıtayı birbiriyle buluşturan tek şehir İstanbul. İstanbul aynı zamanda Türkiye'nin özeti" diye konuştu.
Türkiye'nin 780 bin kilometre karelik vatan toprağının, 81 ilinin her köşesinden insanların burada bir araya geldiğini vurgulayan Yıldırım, "İstikbalimiz için geleceğimiz için el birliği ettik, güç birliği ettik, elhamdülillah emin adımlarla geleceğe yürüyoruz" ifadelerini kullandı.
"Eyüpsultanlı hemşehrilerim hazır mısınız?", "Yeni bir destan yazacak mıyız?" diye soran Yıldırım, "evet" cevabı aldıktan sonra "Gazamız mübarek olsun, günümüz aydınlık olsun, durmak yok yola devam. Cumhur İttifakı'nın özü şudur: Mesele memleketse gerisi teferruattır. Bayrağımız için toprağımız için milletimiz için, devletimiz için bir olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız, birlikte Türkiye olacağız inşallah" dedi.

CHP seçim standına ziyaret etti
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım seçim çalışmalarına Eyüpsultan'da Cumhuriyet Halk Partisi seçim standını ziyaret etti. Burada CHP’lilerle tek tek tokalaşan Binali Yıldırım, kendilerine kolaylıklar diledi.

 

Tarih: 20 Şubat 2019 Çarşamba    Hit: 5504

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol