05 Ekim 2022 Çarşamba   

YEŞİLAY’DAN PAŞAVİZYON’A ZİYARET

YEŞİLAY’DAN PAŞAVİZYON’A ZİYARET
 

Yeşilay Bayrampaşa Şubesi, Pasavizyon Gazetesi’ni ziyaret etti.
Yeşilay Bayrampaşa İlçe Başkanı Hüseyin Sevencan ve yönetim kurulu üyeleri Cahit Ersin ve Doğan Uğurlu ile Barış Karakulak, Pasavizyon Gazetesi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu.
Başkan Hüseyin Sevencan, ziyaretinde Paşavizyon Gazetesi’nin Bayrampaşa ve çevresinin önemli yayın organlarından biri olduğunu ifade ederek, bugüne kadar Yeşilay’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
Ziyaretinde Yeşilay’ın çalışmaları hakkında da bilgiler veren başkan Sevencan, “Yeşilay, sigara, alkol, madde, kumar ve teknoloji bağımlılığı gibi alışkanlıklar ile mücadele eden ve bütün zararlı alışkanlıklardan halkın ve bilhassa gençlerin korunması için yaptığı çalışmalarla kamuya hizmet veren 101 yıllık bir sivil toplum kuruluşudur. Yeşilay Bayrampaşa Şubesi olarak sahada daha aktif olan, gençlerin hayatlarına pozitif anlamda dokunan, her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak tutan, sağlıklı yaşayan, spor yapan, sanat, kültür ve eğitim faaliyetleri ile ilgilenen milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerin yetişmesi için çalışmalarımıza hız kazandırdık. Bayrampaşa’daki tüm kamu kurum, sivil toplum kuruluşları ve yerel paydaşlarımızla işbirliği yapmayı önemsiyor ve hedefliyoruz. Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele (TBM) eğitimleri, Okullarda Bağımlılıklar Mücadele eğitimleri ve ‘Benim kulübüm Yeşilay’ projelerini yapıyoruz. Öğrenciler gibi velileri, esnafları, kısaca tüm halkımızı bilinçlendirici çalışmalar yapıyoruz. Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) hizmetleri ile de sahada daha aktif görünür Yeşilay olarak çalışmalarımızı ve projelerimizi sürdüreceğiz. Geçtiğimiz yıl Bayrampaşa’dan 1370 yetişkini TBM’ye göndermişiz. Son olarak Bayrampaşa Yeşilay Spor Kulübü kurduk. Bu kulüp ile hem gençlerimizi spora teşvik etmeyi hem de kulüplerimize yeni yetenekler kazandırmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Yeşilay Bayrampaşa Şubesi yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Paşvizyon Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cemil Sağlam ise “Paşavizyon Gazetesi olarak Yeşilay’a bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteklerimizi sürdüreceğiz. Şahsım ve arkadaşlarımız adına ziyaretiniz için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi. Sağlam, daha sonra ise misafirlerine; Pasavizyon'un kurulduğu günden bugüne kadarki çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Tarih: 10 Eylül 2022 Cumartesi    Hit: 1248

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol