23 Ekim 2019 Çarşamba   

Ümit ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

YEREL SEÇİM VE BAYRAMPAŞASPOR ÜZERİNE

 

ÖNCELİKLE 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. 24 Haziran’da Cumhur İttifakı olarak büyük bir zafer kazanan AK Parti ve MHP, yerel seçimde de işbirliği yapacak. Karşılarındaki en büyük rakipleri ise İyi Parti ve CHP’nin oluşturduğu Millet İttifakı olacak. 
Vatandaş genel seçimlerde hükümetin icraatlarına bakar yerel seçimlerde ise belediyelerin çalışmalarına. İzlenimlerime göre halk, “Ekonomik kriz var ama 2002’den beri AK Parti iktidarıyla gelişen ve büyüyen Türkiye de var. Millet İttifakı’na oy verip Türkiye’de yeniden siyasi kriz çıkacağına, daha da kötü günler geçireceğimize istikrara oy veririz” şeklinde düşünüyor.
Millet İttifakı belki bazı sürpriz belediye başkanlıklarını alsa bile, AK Parti’nin oy kaybetse dahi yerel seçimlerde yine ipi göğüsleyeceğini düşünüyorum. 
Cumhur İttifakı devletin bekası, ülkenin geleceği için bir araya geldi. Türkiye’nin geleceği adına fedakarlıklarla bir araya gelinen, omuz omuza verilen ve bundan sonra da devletin ayakta kalması adına ayakta kalacak bir ittifak olan Cumhur İttifakı herhangi bir ittifak değildir. Cumhur İttifakı, “Gerekirse bizim zararımıza olsun, yeter ki milletin memleketin ülkenin hayrına olsun” diyor. 
Şu da bir gerçek ki AK Parti, Türkiye’nin en başarılı ve en eski belediyecilik tecrübesine sahip partisidir. AK Parti iktidarını da belediyecilikteki başarısının üzerine inşa etti.
Yerel seçimlere Bayrampaşa özelinde bakacak olursak Cumhur İttifakı’nı oluşturan AK Parti ve MHP’nin adayı, mevcut belediye başkanı Atila Aydıner, hedefleri ve projeleriyle ipi göğüsleyecektir. Bayrampaşa halkının çoğunluğu samimiyetine inandığı Aydıner ve ekibine güveniyor. Hizmetlerin büyük kısmından memnun. Ancak ulaşım ve kentsel dönüşüm gibi sorunların da halledilmesini bekliyor.
Bayrampaşa’daki diğer partilerin belediye başkan adayları vatandaşlara projelerini anlatıyor ve destek istiyor. Halk adayların projelerine bakacak ve kararını 31 Mart’ta verecek.Geçmiş seçimlerde olduğu gibi gerek belediye başkan adayı gerekse meclis üyesi adayı seçerken tartışmalar ve bölünmeler yaşayan siyasi partilerin bu seçimde şansı yok.
***
GELELİM BAYRAMPAŞASPOR’A...
Bayrampaşaspor kendi sahasında bu sezon ilk galibiyetini Niğde Anadolu Futbol Kulübü karşısında alarak moral buldu. 2. Lig Beyaz Grup’ta Gaziantepspor’dan sonra Manisaspor’da 3. Lig’e düşecek. Ligden düşecek 3. takım olmamak için Bayrampaşaspor ile Ankara Demirspor aylardır büyük bir çekişme içindeler.
Bu iki takımın hemen üzerinde Hacettepespor, Gümüşhanespor ve Uşakspor yer alıyor. 
Hep söylüyoruz. Bayrampaşaspor ligde kalmak için kendi sahasındaki maçlarını mutlaka ama mutlaka kazanmak zorunda. 
Teknik direktör Murat Şenvardar ve ekibinin sezon sonunda takımı kümede tutacağına inanıyor ve başarılar diliyorum.

Tarih: 22 Mart 2019 Cuma    Hit: 1048
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol