04 Haziran 2020 Perşembe   

YAYA GEÇİDİ NÖBETİ

YAYA GEÇİDİ NÖBETİ
 

Bayrampaşa'da okul önünde bulunan yaya geçidinde bir araya gelen ilçe protokolü çok sayıda öğrenci ile birlikte yaya güvenliğine dikkat çekmek için yaya geçidinde "Yaya Geçidi Nöbeti" tuttu.
İçişleri Bakanlığı, 2019 yılını "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan etmesinin ardından 81 ilde eş zamanlı olarak "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte yaya güvenliğine dikkat çekmek için Uluğbey İlkokulu önünde, "Yaya Geçidi Nöbeti" tuttu. 
Öğrencilerin yoğun olarak katılım sergilediği etkinlikte sürücülere trafik kurallarının yazılı olduğu broşürler dağıtıldı.

Aydıner: Trafik kuralları hepimizin uyması gereken temel kurallardır
Öğrencilerle birlikte sürücüleri bilgilendirmek için broşür dağıttıklarını ifade eden Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, "Bugün Türkiye'de önemli bir gün. Bir farkındalık oluşturmak üzere kaymakam bey ile birlikte İçişleri Bakanlığımızın, Cumhurbaşkanlığımızın talimatları gereği burada karşıdan karşıya geçerken, özellikle yavrularımızın ve halkımızın araçlar tarafından takip edilerek, yayanın ayağını yaya geçidine attığı an aracın durmasıyla ilgili bir farkındalığı ortaya koyabilmek için Türkiye çapında bir organizasyon yapıldı. Biz de Bayrampaşa'da kaymakamımız ile birlikte okulların önlerinde bu organizasyonu yapıyoruz. Yavrularımız düdükleri ile birlikte, broşürleri bütün arabalara dağıttık. “Trafik kuralları hepimizin uyması gereken temel kurallardır. Sürücülerin özellikle okul önlerinde daha duyarlı olması gerekiyor" diye konuştu.

Şenel: Yayaların geçiş haklarını koruyacağız
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel de etkinlikte sürücülere Yaya Öncelikli Trafik hakkında bilgilendiren broşürler vererek yaya güvenliği projesi hakkında bilgiler verdi. Şenel yaptığı açıklamada, “2019 yılının ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ olması nedeniyle ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganı ile trafikteki araçlara bu farkındalığı oluşturmak bizlerin asli görevidir. Yapılacak her uygulama, her proje birer eğitimdir ve bu eğitimi okullarımızda uygulamak aynı anda birçok aileye birçok bireye ulaşmaktır. Yaya öncelikli trafik güvenliğini sağlayarak, sürücülerin, yaya ve okul yaya geçitlerine gelmeden uyarılarak dikkatleri daha üst seviyelere çıkarmak suretiyle yavaşlamalarını ve durarak yayaların geçiş haklarını koruyacağız. Sürücülerin ve yayaların bu kurallara uymalarını sağlamak için gerekli özeni göstereceğiz ve bunları sık sık eğitimlerle gerek meydanlarımızda gerek okullarımızda tüm vatandaşlarımızı bu konuda destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.
Kaymakam Dr. Soner Şenel ve Belediye Başkanı Atila Aydıner ve birim müdürleri, daha sonra Uluğbey İlkokulunu ziyaret ederek  Okul Müdürü Cengiz Dündar ve öğrenciler ile bir süre sohbet ettiler.

 

 

Tarih: 03 Ekim 2019 Perşembe    Hit: 1510

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol