28 Mayıs 2020 Perşembe   

VİKADER’DEN AİLELERE DESTEK

VİKADER’DEN AİLELERE DESTEK
 

Vizyoner Kadınlar Derneği (VİKADER) , Diyarbakır HDP binası önünde oturma eylemi yapan ailelere destek oldu.
Gülçin Mete başkanlığındaki VİKADER üyeleri iki gün boyunda Diyarbakır HDP binası önünde oturma eylemi yapan alilerle birlikte oturarak kendilerine destek verdi.
Çocuklarının terör örgütünün elinden kurtarılması için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelere VİKADER’in yanı sıra Malatya’dan Himayeye Muhtaç Yaşlılar Çocuklar ve Kadınlar Sosyal Yardım ve Dayanışma Derneği de katıldı.

Gülçin Mete: Tüm Türkiye aileleri yalnız bırakmasın
VİKADER Başkanı Gülçin Mete yaptığı açıklamada, “Diyarbakır’da evlatlarına kavuşma mücadelesi veren ailelerin yanında olarak, savaşları bile durdurma gücüne sahip, barışın ve huzurun simgesi olan beyaz tülbentlerimizi  (melhef) annelerimizin boyunlarına takarak, yüreği yanan annelerimize destek olduk. Ailelerden tüm Türkiye’ye çağrı var. Aileler ‘81 il bizi yalnız bırakmasın’ diyor. Gelin o ailelerin acısına ortak olalım, yanlarında olarak acılarını paylaşalım ve onların bu haklı mücadelesinde onlara destek olalım. Gözü yaşlı ailelerimizin feryatlarını duyanları da susanları da tarih yazacak. Gelin hep beraber teröre karşı tek yürek olalım” ifadelerini kullandı.

Tarih: 16 Eylül 2019 Pazartesi    Hit: 1766

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol