02 Nisan 2020 Perşembe   

Burak İĞLİKÇİ / ARAŞTIRMACI - YAZAR / DERİN TARİH

TÜRKİYE’DEKİ TAPINAK ŞÖVALYELERİNİN KARDEŞLİĞİ

 

TARİH 11 Haziran 1959. Türkiye Cumhurbaşkanı Celal Bayar, İtalya'nın Roma şehrine yurt dışı ziyaretinde bulunmuştu. Vatikan’ı ziyaret eden Bayar o gün bizzat, Papa Roncalli'yi ziyaret etmişti. Çünkü  aralarında Papa Roncalli'nin Türkiye'de Kardinallik yaptığı dönemde oluşan sıkı bir dostlukları vardı. Ama daha önemlisi Celal Bayar ve Papa Roncalli, Gül ve  Haç  Şövalyesiydiler. Tapınak geleneğinden gelen bir  kardeşlik  bağı vardı  aralarında. Bu bağ daha sonra Celal Bayar’ı idam sehpasından alacaktı. Roncalli, Türkiye'de bulunduğu bir dönemde İstanbul'da toplantıya katılmış  ve  burada  Gül Haç  Şövalyeliğine adım atmıştı. Keza Bayar'da öyle... 
Roncalli, Papa seçildikten sonra Celal Bayar'dan  bir  istekte  bulunmuştu.  Bayar da  yakın dostunun  bu  teklifini  kabul etmişti. İstanbul Şişli'de Vatikan  Büyükelçiliği açılmıştı. Şişli'nin seçilmesinin de elbette ki özel bir anlamı olmalıydı. Çünkü Şişli ve Harbiye adeta Okült (Gizli) örgütlerin cirit attıkları bir yerdi. Vatikan Büyükelçiliğinin hemen aşağı kısmında, Celal Bayar'ın yakın dostuna jesti olarak, Papa Roncalli adına bir sokak bulunmaktaydı. Bu sokağın bitişiğinde de Babil isimli sokak bulunmaktaydı. Sokağın böyle bir isim taşıması tesadüf değil tabii. Farkında mısınız bilmiyorum ama aslında, Babil ismini bu aralar çok duyuyoruz. Cerablus operasyonlarından dolayı. İşid'in elinde tuttuğu, EL-BAB, Kabalist Tapınak Şövalyeleri ve Hahamlar tarafından, BAB-EL olarak okunmaktadır. Şişli'deki Babil Sokağı'nın hemen bitişiğinde Cumhuriyet Caddesi bulunuyor. Cumhuriyet Caddesi de, İstanbul' un herkes tarafından adı bilinen meşhur Hilton Oteli'ne giden yoldur. Dünyaca ünlü Hilton otellerinde Rothschild'lerin asil üyesi ve yöneticisi olduğu Round Table (Yuvarlak Masa) toplantıları düzenlenmekteydi. İstanbul’daki toplantıda Hilton’da yapılmıştı bir zamanlar. Tapınak Şövalyeleri’nden, Küresel elitlere ve Vatikan’dan, akla gelen ya da gelmeyen gizli yapılanmaların Türkiye üssü gibiydi otel o dönemlerde. Celal Bayar’ın da idam sehpasından indirilmesine değinelim. 27 Mayıs 1960 darbesinde idam cezasıyla yargılanan isimlerden biri de Bayar’dı. 22  kişilik darbeci komiteden 13 kabul oyu çıktı. Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu, Hasan Polatkan, Celal Bayar gibi isimler de idama çarptırıldılar. Yassıada'da idamın gerçekleşmesine kısa süre kala darbeci komiteye Tapınak Şövalyesi olan Papa Roncalli'den mesaj geldi ve Bayar'ın idamı da yakın dostu sayesinde düşmüş oldu.
Yaşadığımız 21'nci yüzyılda ise Tapınak şövalyelerinin kaybolduğu rivayeti doğru olmayıp, daha etkin olabilecekleri şekilde yeniden örgütlendiği söylenmektedir. Yeni dünya düzenine yön verenlere bakılırsa, yer altına çekilen tapınakçılar. Tavistock, Masonlar, İlluminati ve benzeri ritüeller doğrultusunda belirli silsile yoluyla saydıklarımız ve kamuoyuna sızmayan gizli yapılar ya da tüm dünya da kök salmış gizli örgütler tapınakçıların gölgesinde örgütlenmiş durumdadırlar. Eskiden, Tapınak Şövalyeleri at üstündeydi şimdi ise hangi konumda ve suretteler  görmesini  bilen, gözler için hiçbir şey görünmez değildir.

Tarih: 14 Şubat 2020 Cuma    Hit: 2147
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol