02 Nisan 2020 Perşembe   

Muhammed SANCAKTAR / Bosna Sancak Kültür ve Yrd. Derneği Bşk. / Bayrampaşa Rumeli Balkan Platformu Bşk. / Geniş Açı

TÜRKİYE BOSNA SANCAK KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

 

KIYMETLİ dostlar;
Geride bıraktığımız bir kaç gün önce, başkanı olmaktan büyük bir onur duyduğum Türkiye Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 30. kuruluş yılını kutladık. Bu yıldönümümüz diğerlerinden çok farklıydı. Bunu farklı kılan bir çok neden sayabilirim.
-Kültür Merkezimizin tamamlanarak hizmete açılması,
-Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek ve daha bir çok ülkeden bakan, büyükelçi, belediye başkanı, siyasetçi, bürokrat, diplomat ve çok sayıda üst düzey devlet ricalinin programa katılması.
-Yurtiçinden bakan, milletvekilleri, vali, kaymakam, belediye başkanları, STK temsilcileri, basın mensupları ve daha birçok devlet ve siyaset adamının iştiraki,
-Bosna Sancak insanının ve üyelerimizin çok yoğun ilgisi gibi. Bunlar şüphesiz ki önemliydi. Fakat inanın bunlardan daha önemli olan ve bu yılki programımızı farklı kılan en önemli hadise, derneğimizin adına Türkiye ibaresinin eklenmiş olmasıdır. Uzun çabalarımız sonucu derneğimizin adı   Türkiye Bosna Sancak Kültür ve yardımlaşma Derneği olarak düzeltilmiştir. Üstelik bu müjdeli haberi derneğimizin 30. yıl kutlama programına katılan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu kürsüde konuşmalarını yaparlarken bizzat kendileri bize bildirmiştir. Evet, derneğimizin adı artık Türkiye Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’dir.
Sevgili dostlar;
Derneğimizin adına Türkiye ibaresi almak sadece derneğimizin bir kazanımı değildir. Bu aynı zamanda  Rumeli Camiasının Bayrampaşa ilçemizin ve  İstanbul’un da bir kazanımıdır. Şunun çok iyi farkındayız; derneğimizin adına Türkiye ibaresi ekleyerek Türkiye Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği olmakla misyonumuz daha da büyüdü, sorumluluklarımız daha da arttı ve  görevimiz daha hassas oldu. Tüm bunların bilinciyle hareket ederek, her zaman, her yerde ve her platformda ülkemizin menfaatlerini ve milli hassasiyetlerimizi ön planda tutarak hareket ettik, ediyoruz. Tüm bunları yaparken geldiğimiz toprakları unutmadan, Balkanlarla Anadolu  arasında bir köprü olduğumuzu bilerek ve bu onurlu vazifemizin bilinciyle hareket ediyoruz.
Kıymetli okurlarım;
Yazımı burada noktalamadan önce 30. kuruluş yıldönümü kutlaması ve Kültür Merkezi Açılışı programımızı teşrif eden, gerek yurt dışından ve gerek yurt içinden gelen tüm kıymetli devlet adamlarına, siyasetçilere, diplomatlara, bürok-ratlara, STK temsilcilerine, basın mensuplarına, üyelerimize ve tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Kalın sağlıcakla….

Tarih: 15 Kasım 2019 Cuma    Hit: 662
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol