09 Mart 2021 Salı   

TÜRKİYE BİRİNCİLERİ BİR İNCİ’DEN

TÜRKİYE BİRİNCİLERİ BİR İNCİ’DEN
 

• Türkiye geneli sınavında YKS Eşit Ağırlıklı’da (EA) Hasan Hüseyin Doğan, YKS’de ise Taha Volkan Öztürk, Türkiye birincisi olarak büyük bir başarıya imza attılar. Haziran ayında yapılması planlanan LGS ve YKS sınavları öncesi tüm Türkiye genelinde düzenlenen deneme sınavında başarılı olan YKS birincisi Hasan Hüseyin Doğan ve LGS birincisi Taha Volkan Öztürk, Bir İnci Fen Bilimleri Kurs Merkezi tarafından ödüllendirildi. Kurs merkezinde düzenlenen törenle Kurs Müdürü Kadir Er tarafından başarılı öğrencilere plaket ve kupa takdim edildi. Her iki başarılı öğrenci de Bir İnci Fen Bilimleri Kurs Merkezi’nin kendilerine programlı çalışmayı, anlamadıkları konularda bol bol tekrar yaparak kendilerini geliştirmeyi, gerek psikolojik gerekse manevi desteklerle motivasyonlarını yükseltmeleri sonucu başarının kaçınılmaz olduğunu ifade ettiler. YKS’da EA’da birinci olan Hasan Hüseyin Doğan, “Bir İnci Fen Bilimleri Kurs Merkezi’nin bana verdiği kitaplar, anlattıkları dersler sayesinde, verdikleri testleri çözerek, yazdıklarımı tekrar ederek başarılı oldum. Sınavda hiç heyecan ve stres yapmadım. Aldığım eğitimler sayesinde başarılı olacağıma inanıyordum ama birinci olacağımı tahmin etmiyordum. Benim için de sürpriz oldu. Tüm öğretmenlerimize, yöneticilerimize verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim” dedi. LGS Deneme Sınavı’ndan birinci olan Taha Volkan Öztürk ise “Sınavda birinci olmak benim için de sürpriz oldu. Bir İnci Fen Bilimleri Kurs Merkezi’nin bana verdiği programa uydum. Derslerime çalıştım. Öğretmenlerimizin verdiği testleri çözdüm. Ödevlerimi yaptım. Sonunda da başarılı oldum. Böyle bir dereceyi aldığım için çok mutluyum. Tüm öğretmelerime teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

KÜÇÜK DOKUNUŞLAR BÜYÜK 
BAŞARILAR GETİRİYOR
Bir İnci Fen Bilimleri Kurs Merkezi Müdürü Kadir Er ise yaptığı açıklamada, “Bir İnci Fen Bilimleri ailesi olarak uzman akademik kadrosu ve rehberlik servisi  öğretmenlerimizle koronavirüs pandemi dönemindeki zorlu süreçte evdeki ortamda öğrencilerimizin motivasyonlarını düşürmeden, onları haftalık denemelere sokarak, veliler ve öğretmenlerle işbirliği içinde başarılı olmalarını sağladık. Pandemi nedeniyle öğrencilerimiz evlerindeyken sanki kurs merkezimize geliyormuş gibi çalışmasını sağladık. Deneme sınavından sonra hangi sorularda öğrenciler sıkıntı çekti nedenleri araştırılıp öğrencilerin eksikliği giderilmesi yönünde çalışmalar da yapıyoruz. Pandemi öncesi Türkiye 820.’si bizden çıktı. 2020 LGS’de % 0-1 arasında 7 öğrenci, % 1-3 arasında 16 öğrenci, % 3-5 arası 14 öğrenci, % 5-7 arasında 12 öğrenci, % 7-10 arasında 18 öğrenci vardı. 2020 YKS’de ise ilk 100’de 2 öğrenci, ilk 1000’de 6 öğrenci, ilk 10 binde 13 öğrencimiz vardı. Öğrencilerimize verdiğimiz eğitimlerin yanında rehberlik ve psikolojik desteklerimizle sınavlarda motivasyon kaybı yaşamamaları için küçük dokunuşlar yapıyoruz. Onlara sınavlarda başarılı olabileceklerini aşılıyoruz. Bunun sonucunda da küçük dokunuşlar büyük başarılar getiriyor. Deneme sınavında başarılı olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Haziran ayında yapılması planlanan LGS ve YKS sınavlarında da Bir İnci Fen Bilimleri Kurs Merkezi öğrencilerinin yine büyük başarılar sağlayacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu. 

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISIYLA 
GURUR DUYUYORUZ
Yaklaşık 2 yıl önce Bayrampaşa’da faaliyet göstermeye başlayan Bir İnci Fen Bilimleri Kurs Merkezi’nin kurucuları Fatih Ölmez ve Görkem Ayvaz, her birini çok özel olarak gördükleri öğrencilerinin başarısıyla gurur duyduklarını ve başarılarının artarak devam edeceklerine inandıklarını söylediler. Her ikisi de yaklaşık 15 yıllık eğitimci olan Ölmez ve Ayvaz, yaptıkları açıklamada, “Haziran ayında planlanan sınavlar öncesi düzenlenen deneme sınavında iki öğrencimizin Türkiye birincisi olması bizler için mutluluk verici. Öğrencilerimizin başarısıyla büyük gurur duyduk. Pandemi dolayısıyla internet üzerinden online derslerimiz devam ediyor. Bunun yanı sıra kendi yayımladığımız videolu dersler, geçmiş sınav sonuçları, deneme sınavları, online eğitim platformundan veriyoruz. Deneme sınavlarımızı hem online olarak hem de velileri ile kuruma öğrencileri çağırarak bire bir sınav yapıyoruz ve değerlendiriyoruz. Ya da duruma göre öğrencilerimizin evlerine gidiyoruz. Öğrencilerimize ayrıca iki rehberlik ve bir psikolojik uzman eğitimcimiz tarafından daima destek verilmektedir. 12. sınıflar arasında düzenlenen deneme sınavında tam puan alarak Türkiye birincisi olan Hasan Hüseyin Doğan bizleri gururlandırdı. Bu sınava yaklaşık 41-42 bin öğrenci girdi. LGS’ye ise yaklaşık 30 bin öğrenci girdi. 7. sınıf öğrencisi Taha Volkan da 500 tam puan alarak bir çoğu 8. sınıfa giden öğrenciler arasında büyük bir başarı elde etti. Ve bu öğrencilerin bir çoğu da okul birincisidir. Bir İnci Fen Bilimleri Kurs Merkezi’ndeki öğrenciler, Bayrampaşa’nın kıymetli okullarında öğrenim gören değerli öğrencilerdir. Haziran ayında olacak sınavda da çok iyi dereceler bekliyoruz. Bu deneme sınavlarına 205 öğrencimiz katıldı. LGS’de ilk 1000’e 14 öğrencimiz girdi. YKS’de ise ilk 1000’de 8 öğrencimiz bulunuyor” ifadelerini kullandılar. 

EZBERCİLİĞİ DEĞİL, ÖĞRENMEYİ
ÖĞRETİYORUZ
Pandemi nedeniyle şu anda online eğitim ile öğrencilere yardımcı olduklarını belirten Ölmez ve Ayvaz, “Sene başında yapılan seviye tespit sınavları ile öğrencilerimizin, akademik başarıları tespit edilip performansına ve analitik öğrenme düzeyine göre en uygun sınıfta eğitim görmesi planlanır. Tüm sınıf düzeylerinde amacımız bireye en uygun eğitim vermektir. Bir İnci Fen Bilimleri Kurs Merkezinde her biri kendi alanında uzmanlaşmış 30 eğitimci görev yapıyor. Kursumuzda hem okula destek hem de sınavlara hazırlık olarak eğitim planlaması yapılıyor. Öğretmenlerimiz anlatan değil, öğretendir. Kurumumuzdaki eğitimcilerimiz, her biri kendi alanında çok önemli bilgi, birikime sahip olan değerli kişilerdir. Pandemi döneminde uzaktan eğitim sistemiyle öğrencilere eğitim veriyoruz. İnternet sitemizde online sistemimiz var. Orada öğrencilerimiz ile online olarak görüşüp dersler veriyoruz. Bunun yanı sıra offline sistemiz de bulunuyor. Burada öğrencilerimiz konuları tekrar izliyorlar. Aynı zamanda WhatsApp gruplarımız var ve her sınıf için ayrıdır. Takıldıkları sorular olursa öğretmenlerimiz kendilerine yardımcı olur. Yine anlaşılmazsa videolu çözümle öğrencilerin anlayabileceği düzeye inerek sorunun çözülmesini sağlarız. Kişiye özel rehberlik çalışmaları, sınıf öğretmenlerinden danışmanlık hizmeti, güçlü yayın desteği, farklı ve özgün deneme sınavları, tüm derslerden okula yazılı destek programı, branş derslerine destek programlarımız bulunuyor. Pandemi sürecinde her hafta deneme sınavı yapıyoruz. Öğrencilere başarıya teşvik amaçlı olarak sürpriz hediyeler de veriyoruz. Yaşanan tüm olumsuzluklara karşı velilere destek çalışması da yapıyoruz. Çocuklara ise sınav kaygısı, zaman yönetimi, motivasyon gibi konularda rehberlik ve psikolojik destek de veriyoruz. Her sınıfımıza Haftalık ders çizelgeleri veriyoruz. Günlük ve haftalık soru çözümlerinin takibini yapıyoruz. Veli ile birlikte bire bir yüz yüze rehberlik çalışmaları da yapıyoruz. Ödev kontrolünü sıkı ve düzenli yapıyoruz. Bir öğrenci online eğitime katılmazsa anında veliye bildiriyoruz. Özellikle ara sınıflarımızın (6-7 ve 10-11. sınıflar) bir sonraki yıla hazırlıkları bu bağlamda yapılıyor. Sınavlara hazırlıklar yapılıyor. EBA haricindeki dersleri de ayarladık. Birbiriyle çakışmıyor” diye konuştular. 

YENİ DÖNEM İÇİN KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Hayatın sadece bir eğitim olmadığını ve nasıl mutlu olacaklarını da öğrencilere öğretme çabasında olduklarını belirten Ölmez ve Ayvaz, sözlerini şöyle tamamladı, “Ocak ayından itibaren yeni dönem için kayıtlarımız başladı. Paşavizyon Gazetesi okuyucularına da özel indirimler sağlayacağız. Eğitim kurumları içerisinde elbette okyanusta bir damla gibiyiz. Bir İnci Fen Bilimleri Kurs Merkezi olarak üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz. Öğrenci ve velilerimizden aldığımız geri dönüşlerle kendimizi güncelliyoruz. Biz, her an her dakika öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyoruz. Kursumuzdaki işletme kadrosu, kurucular, öğretmenler, rehberlik öğretmenlerimiz, psikologlarımız olarak öğretmeye ve öğrenmeye açığız. İlçedeki okullarla diyalog halindeyiz. Rehber öğretmenlerimiz ise klinik-psikoloji mezunu yani psikolog. Eğitim ve çocuk psikolojisi alanında uzman olan kişilerle çalışıyoruz. Bunun yanı sıra her sınıfın danışman öğretmeni velilerimizle sürekli iletişim halindedir. Eğitim kurumumuzda kayıt için gelen ailelerle görüşen personelimiz de öğretmen. Amacımız Eğitime ve Bayrampaşa’ya hizmet etmek. Hizmet ederken de geleceğimizin teminatı olan iyi bireyler yetiştirmesine katkıda bulunmak.  Çocuklarının iyi bir birey olarak yetişmesini isteyenleri Bir İnci Fen Bilimleri Kurs Merkezine bekliyoruz.” 

Tarih: 21 Ocak 2021 Perşembe    Hit: 3917

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol