23 Ağustos 2019 Cuma   

TOTO KİME VURACAK?

TOTO KİME VURACAK?
 


31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda Bayrampaşa’da mevcut belediye başkanı ve aynı zamanda Cumhur İttifakı adına AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı olan Atila Aydıner kazandı.

Seçimlerin üzerinden bugün itibariyle 41 gün geçti. İstanbul’un diğer ilçelerinde belediye yönetimleri hızlı bir şekilde teşkil edilirken Bayrampaşa’da hala açıklanmaması gündemin en önemli merak konusu oldu. Kulislerde ustalık döneminde Bayrampaşa’da kalıcı eserler bırakmak isteyen Başkan Atila Aydıner’in çok titiz davrandığı konuşuluyor.

Başkan yardımcısı koltukları sahiplerini beklerken kulislerin de bir numaralı gündem maddesi haline geldi. Bayrampaşalılar nefesini tutmuş ilçeyi yönetecek o isimlerin açıklanmasını bekliyor. Sürecin uzaması, kimler başkan yardımcılığı koltuğuna oturacak diye sokakta vatandaşlar toto oynamaya başladı. 

Kulislerde başkan yardımcılığı için isimleri geçenler ve yapılan yorumlar şöyle:

1-İsmail Gemici: Atila başkanın banko ismi. Siyasi tecrübesi göz ardı edilemez. En güvendiği isim. 
2-Ahmet Kumbasar: Tam bir görev adamı. Sütte leke olur Ahmet abi’de leke olmaz. Dürüstlük abidesi.
3-Yalçın Sırakaya: Atila başkan ne görev verdiyse anlının akıyla yapan bir isim. Dürüstlüğü ve samimiyeti hiç kuşkusuz göz ardı edilemez.
4-Can Gökhan Balekoğlu: Bayrampaşa Belediyesinde Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ona bağlı. Yani Belediyenin ön önemli kurumunun başında. Atila abinin göz bebeği desek abartmış olmayız.
5-Naser Şimşek: Dürüst, çalışkan, ilçe sevdalısı, verilen görevi harfiyen yerine getiren mütevazi biri. Boşnak ve Rumeli camiasının denge ismi ve en çok sevilen siması.
6-Ahmet Tüfekçi: 3 dönem önce yine Bayrampaşa’da başkan yardımcısı olan Ahmet Tüfekçi, geçen dönem Eyüpsultan Belediyesi’nde yine başkan yardımcılığı yaptı. Bu dönem Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı olması kesin gözüyle bakılan tecrübeli bir isim. 
7-İlknur Kovaç Bayraktar: İlk kez meclise giren ve Avukatlığı ile ön planda olan bir isim. 
8-Ozan Karadeniz: Gençlik Kolları Başkanı Ozan Karadeniz, gençler tarafından sevilen, siyasette gelecek vaad eden bir isim.


Tarih: 10 Mayıs 2019 Cuma    Hit: 20308

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol