19 Haziran 2019 Çarşamba   

TEKSTİLCİLERE YENİ MÜJDE

TEKSTİLCİLERE YENİ MÜJDE
 

Hazine Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD), Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD), Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD) ve Bayrampaşa Tekstilci İşadamları Derneği’nin (BATİAD) yoğun istişare ve görüşmeleri neticesinde Türkiye’de ilk olacak İhtisaslı İhracat Antreposu kurulması, küçük ölçekli ve bavul ticareti yapan firmaların bu yol ile ihracatçı statüsü kazanması ve ihracatçıların haklarından yararlanması konusunda mutabakata varıldı.
Buna göre Türkiye'de ikamet etmeyenlere özel faturayla yapılan satışların (bavul ticareti) yanı sıra yolcu beraberi eşya kapsamında fatura düzenlenmek suretiyle gerçekleştirilecek satışlar, faturanın ilgili gümrük idaresinde onaylatılması kaydıyla ihracat olarak kabul edilecek.
BATİAD Başkanı Şeraffetin Kurt yaptığı açıklamada, “Devrim niteliğinde olan ve on binlerce işletmeyi ilgilendiren bu müjdeli sonuç onca yorgunluğumuzu unutturdu. Yorgun ama mutlu bir şekilde İstanbul’a dönüyoruz” ifadelerini kullandı.

Tarih: 01 Mart 2019 Cuma    Hit: 2054

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol