05 Ağustos 2020 Çarşamba   

TEBEŞİR TİYATRO’DAN ÇOCUKLARA MORAL

TEBEŞİR TİYATRO’DAN ÇOCUKLARA MORAL
 

Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tebeşir Öğretmen Tiyatrosu, Elazığlı çocuklara moral verdi. 24 Ocak 2020’de Elazığ’da meydana gelen deprem felaketi sonrasında Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tebeşir Öğretmen Tiyatrosu çocuklara bir nebze olsun yaşadıklarını unutturmak, yaralarını sarmak adına psikososyal drama, masal, ritim, Hacivat-Karagöz etkinlikleri düzenledi. Tebeşir Öğretmen Tiyatrosu, Bayrampaşa’daki okullardan gelen oyuncak ve kırtasiye yardımlarını da Elazığlı çocuklara ulaştırdı.
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü uhdesinde yürütülen “Öğretmeniyle güzel İstanbul” projesi kapsamında Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından da takip edilen “Tebeşir Öğretmen Tiyatrosu” geçtiğimiz yıl itibari ile oyunlarını sergilemeye devam ederken, sosyal sorumluluk anlamında da farklı çalışmalara imza atıyor.
Tebeşir Öğretmen Tiyatrosu ekipleri, 24 Ocak 2020’de Elazığ’da gerçekleşen üzücü deprem felaketinde korku yaşamış çocuklarla psikososyal destek anlamında drama, masal, ritim, boyama ve Hacivat-Karagöz etkinlikleri gerçekleştiren Tebeşir Tiyatro ekipleri, depremin yaralarını sarmak adına çocuklar ve aileleriyle dolu dolu bir gün geçirdi.

ÇOCUKLAR VE AİLELERİ İLE UNUTULMAZ BİR GÜN GEÇİRDİLER
Çocuklara yönelik gerçekleştirilen tüm bu faaliyetlerde her branştan Bayrampaşalı öğretmenler yer aldı. Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer Bilge, Tebeşir Öğretmen Tiyatrosuna Elazığ’da eşlik ederken, Elazığ Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mahmut Şahin de çadır kentlerde yapılan etkinlikler konusunda ekibe yardımcı oldu.
Elazığ’da Sarayatik ve Kızılay mahallelerinde bulunan çadır kentlerde çocuklara ayrılmış alanlarda çeşitli faaliyetler gerçekleştiren Tebeşir Öğretmen Tiyatrosu, ardından Elazığ Yakup Kılıç Spor Salonunda akşam etkinlikleri düzenledi. Çocuklara unutulmaz anlar yaşatan ekip aynı zamanda psikolojik danışman ve sosyal çalışmacı olarak görev almış öğretmenlerin yetişkinlere yönelik grup etkinlikleri de gerçekleştirdi.

BAYRAMPAŞA’DAKİ OKULLARDAN GÖNDERİLEN MALZEMELER DAĞITILDI
Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinatörü Damla Yıldırır Sezgün ve Tebeşir Tiyatro ekibi lideri Uzman Psikolojik Danışman Mahmut Bilal Kaya; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen organizasyonda emeği geçen Bayrampaşa Belediyesi ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol’a teşekkür ederken, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sosyal sorumluluk anlamında çalışmalarına devam edeceklerini ifade ettiler. Tebeşir Tiyatro ekibi, Elazığ’daki ziyaretleri kapsamında “Üreten Okullar Projesi” ile okul bünyesinde üretilen ahşap oyuncakları Elazığ’a gönderen İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kırtasiye yardımında bulunan Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bayrampaşa Anaokulu, Oğuzhan İlkokulu, Yahya Kemal  Ortaokulu, Hacı Halide Canayakın Anaokulu, Tuna Anaokulu, Hacı İlbey İlkokulu ve Bayrampaşa İlkokulu’na şükranlarını dile getirdiler.    


Tarih: 10 Şubat 2020 Pazartesi    Hit: 1837

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol