06 Temmuz 2020 Pazartesi   

TAYLAND’DA RUMELİLİ SEMA FIRTINASI

TAYLAND’DA RUMELİLİ SEMA FIRTINASI
 

Dünya Üniversitelerarası Muaythai Şampiyonası’nda birinci olarak gururumuz olan Sema Çelik, üyesi olduğu Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi tarafından ödüllendirildi.
Tayland’ın başkenti Bangkok'ta düzenlenen Dünya Üniversitelerarası Muaythai Şampiyonası’nda kendi dalında birinci olarak Türk Bayrağını göndere çektiren ve İstiklal Marşı’nı tüm dünyaya duyuran Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları üyesi Sema Çelik’e, dernekte yapılan törende plaket takdim edilirken, genç şampiyonun öğrenim hayatı boyunca tüm masraflarının da dernek tarafından karşılanacağı müjdelendi.
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi’nde düzenlenen ödül törenine aynı zamanda kendisi de dernek üyesi olan Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Naser Şimşek, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Adnan Şahinler, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Başkanı Metin Altıntaş ve yönetim kurulu üyeleri, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Uğur Kalyoncu ve yönetimi, Bayrampaşa Belediye Meclis Üyeleri, dernek üyeleri, Sema Çelik’in destekçilerinden iş insanı Hasan Konuk ve genç sporcunun antrenörü Ersel Kaymak katıldı.

ŞAHİNLER İLE ALTINTAŞ’TAN TEBRİK VE 70.YIL MÜJDESİ
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Adnan Şahinler, Muaythai’de dünya üniversiteler şampiyonu olan Sema Çelilk’i kutlayarak başarılarının devamını diledi. Dernek olarak her platformda başarılı olan gençlerin yanında olduklarını ifade eden Şahinler, “Derneğimiz gelecek yıl 70. kuruluş yılına girecek. Geriye baktığımızda bugüne kadar birçok insanın gönlüne girdiğimizi düşünüyoruz. Gelecek yıl derneğimizin 70. kuruluş yılını 365 gün boyunca hem genel merkez hem de şubelerimizle birlikte çeşitli etkinlikler yaparak her platformda ismimizi duyuracağız. Bugüne kadar bayramlarda yaptığımız yardımların ve bursların sayısını gelecek yıldan itibaren daha da arttıracağız” dedi.
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Başkanı Metin Altıntaş da yaptığı açıklamada, Sema Çelik’in başarısıyla mutlu olduklarını belirterek, “Derneğimizin üyesi ve gençlik kolları yöneticimiz Sema Çelik’in bundan sonraki müsabakalarda da başarılı olacağına inancımız tam. Derneğimizin şubesi olarak genç kardeşlerimizin daima yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

SEMA ÇELİK: DERNEĞİMİZE VERDİĞİM SÖZÜ TUTTUM
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde plaketle ödüllendirilen ve eğitim masraflarının dernek tarafından karşılanacağından duyduğu memnuniyeti dile getiren Üniversitelerarası Muaythai Dünya Şampiyonu 21 yaşındaki Sema Çelik, “Bayrampaşa’da doğdum ve büyüdüm. Babam Makedonya Manastırlı annem ise Samsunlu. Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları yönetiminde yer alıyorum. 4 yıldır Muayhtai sporuyla ilgileniyorum. Muaythai’nin yanında Kick boks, Juzist Shu ve boks lisanslarım var. Ancak ben Muaythai sporcusu olarak yarışmalara katılıyorum. Davut Çelenk Spor Kulübü sporcusuyum. Antrenmanlarımı ise Universal Sport Center’da hocamız Ersel Kaymak yönetiminde yapıyorum. Geçtiğimiz yıl Avrupa şampiyonu olduktan sonra hedeflerimi daha da büyüttüm. Bu yıl Türkiye Şampiyonu oldum ve Tayland’da yapılacak dünya şampiyonasında mücadele etme hakkı kazandım. Üyesi bulunduğum Rumeli Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bayrampaşa Şubesi sponsorluğumu üstlendi. Yöneticilerimize şampiyon olacağımıza dair söz vermiştim. Tayland’da 10 gün boyunca kamp yaptım. Ve yarışmalarda dünya şampiyonu olarak bu sözümü yerine getirmenin İstiklal Marşı’mızı herkese dinletmenin mutluluk ve gururunu yaşadım. İnşallah bu mutluluk ve gururu bundan sonraki şampiyonalarda da ülkeme ve derneğimize yaşatmaya devam edeceğim. Hem okul hem de sporu ikisini bir arada yürütmek gerçekten çok zor. Her gün sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 antrenman yapıyorum. Ve bu 4 yıldan beri böyle sürüyor. İnşallah bundan sonra ülkemiz ve derneğimiz için girdiğim tüm yarışmalarda kürsüde olacağım. Bundan sonraki hedeflerim öncelikli olarak unvanımı korumak. Daha sonra profesyonel olarak ülkemizi temsil etmek” diye konuştu. 

MUAYTHAİ HEM TERAPİ HEM HAYAT BİÇİMİ
Muaythai sporu hakkında bilgiler de veren Sema Çelik, “Muaythai, Tayland'da ortaya çıkan dövüş sporudur. Tayland Boksu da denilmektedir. Başta Tayland olmak üzere Güneydoğu Asya ülkelerinde uygulanır. Yumruk, diz, dirsek ve tekmelerin kullanıldığı uzun yıllar ringlerde uygulanan gerçek, tam temaslı karşılaşmalar çerçevesinde etkili teknik, strateji, defans olgularının evrim geçirmeleri sonucu oluşmuş olan sert, otantik bir dövüş sanatıdır. Muaythai, saldırganlığı bastırmanın ve öz güveni elde etmenin yanı sıra, günün stresinden uzaklaşmak adına negatif enerjinin en kısa yoldan bedenden atılması için en etkili sporlardan biridir. Muaythai sayesinde tam konsantrasyon sağlamayı öğrenip, mücadele azmini en yüksek seviyeye çıkartabilirsiniz. Muaythai günümüzde dünyada ve Türkiye’de her geçen gün popülaritesi artmakta olup en ilgi çekici ring sporlarından birisi haline gelmiştir. Muaythai; hem bir spor dalı, hem terapi, hem de bir hayat biçimi olarak benimsenmelidir” dedi.

Tarih: 01 Ağustos 2019 Perşembe    Hit: 2703

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol