27 Ocak 2021 Çarşamba   

SULTANGAZİ’YE YENİ KÜLTÜR MERKEZİ

SULTANGAZİ’YE YENİ KÜLTÜR MERKEZİ
 

Sultangazi Belediyesi, mahalle sakinlerinin birçok ihtiyacını tek bir çatı altında karşılayabileceği merkezlere her geçen gün yenilerini ekliyor. İsmetpaşa Mahallesi’nde inşaatı devam eden Kültür Merkezi projesinden sonra Uğur Mumcu Mahallesi’ne de bir Kültür Merkezi kazandırılıyor. Kültür Merkezinin yapımı tüm hızıyla devam ediyor.
İlçe sakinlerinin daha kaliteli hizmet alabilmesi için hız kesmeden çalışan Sultangazi Belediyesi, yaşam kalitesini artıran projeleri hayata geçirmeyi sürdürüyor.
İnşaatı devam eden Uğur Mumcu Mahallesi Kültür Merkezi, tek bir çatı altında birçok hizmeti bir arada sunacak.

Meslek ve sanat atölyeleri
Uğur Mumcu Mahallesi Kültür Merkezi’nde yer alacak atölyeler, hobi ya da meslek edindirmeye yönelik farklı branşlarda eğitim verecek. Stilistlikten el sanatlarına, resim müzikten, okuma atölyelerine ve bilgisayar laboratuvarına kadar geniş bir içeriğe sahip olacak. 

Sultan Kadın El Emeği Ürünleri Sergi ve Satış Ofisi
Kadınlar burada, el sanat atölyelerinde ürettiği el emeği göz nuru ürünleri sergilemenin yanı sıra, ürünlerini satışa çıkarma imkânı da bulacak. 

Kadın spor merkezi
Kültür Merkezi bünyesinde bulunacak olan kadın spor merkezi, ‘Kendine Değer Ver Hayatında Spora Yer Ver’ sloganıyla kadınları sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralamaya davet edecek. Kadınlar uzman eğitmenler eşliğinde spor yapma imkânı bulacak. 

Kadın-erkek taziye salonu
Uğur Mumcu Mahallesi Kültür Merkezi, toplumumuzda önemli bir yeri bulunan taziye geleneğini de yaşatacak. Cenaze sahiplerine büyük kolaylık sağlayacak olan taziye evinde kadın ve erkekler için ayrı ayrı alanlar oluşturulacak. Böylece cenaze sahipleri rahatça misafirlerini ağırlayıp, taziyelerini kabul edebilecek. Taziye evinde kadın ve erkekler için mescit alanları da yer alacak.
Uğur Mumcu Mahallesi’ne yapılacak Kültür Merkezi bünyesinde muhtarlık binası ve 112 Hızır Acil Servis birimi de yer alacak. Ayrıca kültür merkezinde, kütüphane ve kafeterya da mahallelilere hizmet verecek. İnşaatı devam eden Kültür Merkezinin kısa süre içinde tamamlanması planlanıyor.

Sultangazi’ye Sanat Sokağı
Sultangazi Belediyesi, sosyal yaşam alanlarının kalitesini artırmayı sürdürüyor. Şehre renk katacak Sanat Sokağı’nın yapımı İsmetpaşa Meydanı’nda başladı. Yürüyüş yolu ve dinlenme alanı bulunan Sanat Sokağı, ilçe sakinlerinin uğrak noktası olacak.
İsmetpaşa Meydanı Sanat Sokağı projesinin yapımına başlanırken, 110 metre uzunluğunda, 6 metre genişliğindeki alanda, yürüyüş yolu ve dinlenmek için banklar da bulunacak.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Sanat Sokağı’nı, dekorasyonu ve peyzaj düzenlemeleriyle de ilgi geçen bir yer haline getirecek. Yüzlerce şemsiye ive aydınlatma feneri, Sanat Sokağı’nın üzerini süsleyecek. Sanat Sokağı, fotoğraf çektirmek isteyenlerin de uğrak noktası olacak.

Tarih: 26 Kasım 2020 Perşembe    Hit: 5205

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol