19 Haziran 2019 Çarşamba   

SULTANGAZİ, SULTAN ŞEHRİ OLACAK

SULTANGAZİ, SULTAN ŞEHRİ OLACAK
 

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı Sevgi Yürüyüşü düzenledi. Malkoçoğlu Mahallesi’nde başlayan sevgi yürüyüşü sırasıyla İsmetpaşa Mahallesi, Sultançiftliği Mahallesi ve Uğur Mumcu Mahallesi’nin ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda sona erdi.
Sevgi yürüyüşü; AK Parti Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, eşi Tuba Dursun, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Onur Uygun, meclis üyesi adayları ve çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleşti. Ak Parti Belediye Başkan adayı Dursun, yürüyüş sırasında vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Yürüyüş sırasında Dursun ve partililer hep birlikte “Bizimkisi bir aşk hikayesi” şarkısını söylediler.
Sevgi Yürüyüşü’nün ardından açıklamalarda bulunan Av. Abdurrahman Dursun, Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sultangazi’ye geleceğini belirterek,  “Bugüne kadar Sultangazi’nin en ücra köşelerine kadar gittik. Bundan sonra finali yapacağız. Hem Sultangazi’de çok güçlü bir şekilde kazanacağız, hem de İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayımız Binali Yıldırım beye en güçlü desteği buradan vereceğiz. Sultangazi kazanacak, İstanbul kazanacak. Sevgi yürüyüşümüzü de coşkuyla yaptık. İnşallah Cumartesi günü saat 12.30’da Cumhurbaşkanımızın da Sultangazi’ye gelmesiyle büyük finali yapacağız” diye konuştu.

AYAKLARI YERE BASAN PROJELER HAZIRLADIK 
Yaklaşık 3 aydır sahada parti olarak aktif çalıştıklarını söyleyen Dursun, sokağın nabzını çok iyi tuttuklarını söyleyerek, “Belediye hizmetlerinin eksiksiz yerine getirilmesinin yanı sıra daha çok sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz. Sultangazi’de yapımı devam eden projeler ise tamamlanacak” dedi. Sultangazi için 71 proje hazırladıklarını belirten Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Dursun, 31 Mart yerel seçimlerinde Sultangazi’yi İstanbul’un birincisi yapmak için çok ciddi çalıştıklarını belirterek, “Şu bilinsin ki ‘Nasıl olsa seçimi kazanırız’ diye bir tembellik içerisinde asla olmadık. Bugüne kadar çok ciddi çalışmalar yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah bizler de bu çıtayı çok daha iyi, çok daha güzel yerlere taşıma adına gayret göstereceğiz. Sultangazi için ayakları yere basan projeler hazırladık. İnsan odaklı 71 proje hazırladık. İnsanlar artık bizden koca koca binalar, çok büyük imar faaliyetleri beklemiyor. Halkımız artık yüreklerine, gönüllerine dokunmamızı bekliyorlar. ‘Elimizden tutun’ diyen bir seçmen ile karşı karşıyayız. O yüzden projelerimizin odağına eğitimi, kültürü, sosyal faaliyetleri aldık” ifadelerini kullandı.

GENÇLER VE KADINLARA YÖNELİK YENİ PROJELER DİKKAT ÇEKİYOR
Cumhur İttifakı’nın ortak adayı olan AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Avukat Abdurrahman Dursun, ilçeye yönelik 71 proje hazırlarken, özellikle çocuklara ve kadınlara yönelik projeleriyle dikkat çekiyor. İnsan odaklı bir belediyecilik yapacaklarını ifade eden Dursun, “Gönül Belediyeciliği diyerek yola çıktık. Mevcut bütçeler ve koşullar içerisinde bu işe daha çok yoğunlaşmak zorundayız. İnsanlar artık çok büyük hizmetlerden çok büyük binalar, yollar, alt yapı hizmetleri gibi beklentisi içerisinde değil. Eskiden birçok alt yapı sıkıntısı vardı. Bunları çok uzun yıllar önce çözen AK Parti iktidarı var. Biz de bu dönem daha çok özellikle eğitim üzerinde duruyoruz. Sultangazi tam zamanlı eğitime geçememiş ilçelerden birisi. Hâlâ sabahçı ve öğlenci olarak devam eden oldukça fazla okulumuz var. İstanbul Valiliği ve İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü’yle beraber ciddi bir çalışma yapıyoruz. Bunu sağlayabilirsek tam zamanlı eğitimi gerçekleştirebilir, fiziki koşulları oluşturabilirsek Sultangazi için önemli bir iş olacak” şeklinde konuştu.

GENÇLERE YÖNELİK SPOR VE BİLİM PROJELERİ
Sultangazi ilçesinin genç bir nüfusa sahip olduğunu belirten Dursun, “110 bin öğrencimiz var. 24 yaş altında da yaklaşık 220 bin insan yaşıyor. Ciddi bir genç nüfusa sahibiz. Hem spor alanında var hem de teknoloji alanında gençleri yakalayacak projelerimiz var. Sultangazi Belediyesi Spor Kulübü’ nü daha profesyonel bir hala getirteceğiz. Futbol dışında ki bütün branşlarda yarışa, Türkiye şampiyonalarına katılan, hatta Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu çıkarak nitelikte bir spor kulübüne dönüştüreceğiz. Buranın sporcu yapısı zaten var. Mesela Tekvando’da dünya şampiyonumuz var. Engelli yüzücümüzün şampiyonlukları var. Karatede Türkiye’nin yüzde 35-40’ı Sultangazi sporcularından oluşuyor. Sultangazi 4.0 projemiz var. ‘Teknogenç’ adını verdiğimiz bir proje. Gençliğin artık teknoloji ile iç içe olduğunu biliyoruz. Bizim de onları yakalamamız lazım. Bu çerçevede yapay zekâ uygulamaları yapabileceğimiz atölyeler oluşturacağız. Web ve yazılım teknolojileriyle ilgili atölyelerimiz olacak. Keza siber güvenlikle ilgili çalışmalarımız olacak. Dronlab diye bir projemiz var. Dron nasıl yapılır, nasıl uçurulur. Bir dron parkuru oluşturacağız. Dron yarışmalarına katılacaksa oradan çocukları o alana doğru yönlendireceğiz. Robotik kodlamaya dair atölyemiz olacak. Yani teknolojiyle çocuğu buluşturacak ve düşün, tasarla ve uygula dediğimiz bir hayal atölyemiz var. Bu atölyenin içinde 3D yazılım alanı var. Kendine göre teknolojiye dair düşündüğü, tasarladığı, uygulamak istediği projeleri uygulayabileceği mekânlar oluşturmak ve gençleri orada buluşturmak istiyoruz. Bu çerçevede Sultangazi Belediyesi E-Spor Kulübü kuracağız. LOL, PUBG ve CSGO takımı kuracağız. 3 takımlı bir e-spor kulübü oluşturacağız. Teknoloji ve oyunlar değiştikçe takımları revize edeceğiz. Ama öncelikli hedefimiz alt yapısını oluşturmak” dedi.

SEMT SPOR VE KÜLTÜR MERKEZLERİ
İlçenin 15 mahallesinin bulunduğunu belirten Dursun, “Semt Spor ve Kültür Merkezi projemiz var. Yaklaşık 800 metrekarelik bir alana kurulmuş ama neredeyse mahallenin bütün ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak bir proje. İçerisinde kadın ve erkeğin ayrı ayrı kullanabileceği yüzme havuzu var. İlköğretim çağındaki öğrencileri beden eğitimi derslerinde okuldan alıp havuza getirip bir dersini havuzda yaptırıp tekrar okuluna götüreceğiz. Belediyenin bünyesi altında bir folklor ekibi kurmak istiyoruz. Genç Mehmetler Mehteran Takımı dediğimiz bir mehteran takımı kurmak istiyoruz. Türk Sanat ve Türk Halk Müziği Korosu kurmak istiyoruz. Ebru, hat ve tezhip kurslarımızın olacağı projeler oluşturmaya çalışıyoruz. Kadınlara yönelik “Sultan Kadın” , “Bilge Kadın”, “Üreten Kadın” ve “Seyyah Kadın” isimli projemiz var. Askeri alandan payımız alabilirsek orada çok büyük eğitim kompleksi projemiz var. Bu sadece bizim gücümüzle değil tabi merkezi hükümetin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin imkânlarını da kullanarak sıkı takibimizle nitelikli okulları buraya getirmek istiyoruz. Çünkü Sultangazi’de şuanda bir fen lisesi bile yok. İçerisinde stadyumun olduğu, spor salonlarının, tenis kortlarının, antrenman sahalarının olduğu büyük bir spor kompleksi planlıyoruz. Büyük bir şehir parkı da düşünüyoruz. O bölgeyi tamamen Sultangazi’nin yaşam alanı haline getirmek istiyoruz. Aynı alanda kentsel dönüşüm olduğu ve ya insanlar ikna olup burada yapalım dediklerinde 20 bin konutu transfer edebileceğimiz bir alan planlıyoruz. Bütün bunları gerçekleştirdiğimizde Sultangazi çok daha farklı bir iklime bürünecek. Şehrin şehir olması sadece binalarla değil yaşayan insanların orada daha çok kaliteli zaman geçirmesiyle ilgili bir şey. Sonuç olarak eğitimde, kültürel faaliyetlerde, sanatsal faaliyetlerde, spor faaliyetlerinde ve sosyal faaliyetlerde daha öne çıkmış bir Sultangazi olması için çaba göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Tarih: 29 Mart 2019 Cuma    Hit: 4367

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol