01 Aralık 2023 Cuma   

SULTANGAZİ’DEN 220 KONTEYNER

SULTANGAZİ’DEN 220 KONTEYNER
 

Sultangazi Belediyesi, afet bölgelerine desteğini sürdürüyor. Depremden en çok etkilenen şehirlerin arasında yer alan Adıyaman’a, ilk etapta 220 konteyner ve termal çadır, 20 wc ile 10 duş kabininden oluşan Sultangazi Belediyesi Konteyner Yaşam Alanı kuruluyor.
Depremin ilk gününden bu yana tüm imkanlarıyla afet bölgelerine destek veren Sultangazi Belediyesi, depremzedelere maddi ve manevi desteğini sürdürüyor. Evi yıkılan veya hasar gören depremzedelerin yaşam şartlarını iyileştirmek için konteyner yaşam alanı oluşturuyor.
İlk etapta 220 konteyner ve termal çadır, 20 wc ile 10 duş kabininden oluşan Sultangazi Belediyesi Konteyner Yaşam Alanı için öncelikle altyapı çalışmaları yapılıyor. İş makineleriyle yapılan çalışmalarla elektrik, su, kanalizasyon altyapısının tamamlanmasının ardından yüzlerce kişinin yaşayacağı 35 dönüm alanı kapsayacak konteyner kentin kurulumuna devam ediliyor.

Dursun: Hedefimiz yeni bir yaşam alanı kurmak
Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, alana giderek çalışmaları yakından takip etti. Günler içerisinde çalışmaların tamamlanarak konteyner evlerin kurulacağını söyleyen Başkan Dursun, “Sultangazi Belediyesi Konteyner Yaşam Alanını kısa süre içerisinde hayata geçiriyoruz. Amacımız sadece konteyner ile barınma ihtiyacını sağlamak değil; sonrasında da süreci yürütmek önemli. Burada elektrik, su, kanalizasyon altyapısını halletmek ve depremzedelerin yeme-içme sorununu da çözmek büyük önem taşıyor. Bunlarla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor.” diye konuştu.

Deprem bölgesine sıcak ekmek
Depremin ilk gününden bu yana afet bölgelerine onlarca tır yaşam malzemesi desteği sağlayan Sultangazi Belediyesi, Adıyaman’da kurduğu Konteyner Yaşam Alanıyla da yüzlerce ailenin barınma ihtiyacını karşılayacak. Bölgenin en önemli ihtiyaçlarından biri olan yiyecek ihtiyacı için Mobil Aşevi gönderen Sultangazi Belediyesi’nin şehrin girişine kurduğu seyyar fırın da hizmet vermeye başladı.
Günde 5000 ekmek üretim kapasitesine sahip seyyar fırının kurulumunu tamamlayan ekipler, ekmek üretimine başladı. Bölgenin taze ekmek ihtiyacını karşılayacak olan seyyar fırın, hem Sultangazi Belediyesi Konteyner Yaşam Alanına hem de ilçedeki diğer depremzedelere hizmet verecek.

Sultangazili berberler Elbistan’da
Sultangazili gönüllü berberler, depremin şiddetli yıkıma sebep olduğu Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine gitti.
Gönüllü berberler Elbistan’daki depremzedelere ücretsiz olarak saç ve sakal tıraşı hizmeti verdi. Özellikle çocuklarla yakından ilgilenen berberler, onlarla sohbet etti.

Tarih: 28 Şubat 2023 Salı    Hit: 1392

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol