10 Aralık 2019 Salı   

Ümit ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

SPOR VE SEÇİM ÜZERİNE

 

İŞİMİZ spor ama son zamanlarda Türkiye hatta dünyanın gündemini meşgul eden İstanbul seçimleri her şeyin önüne geçti ve nihayet bu dönem artık geride kaldı.
Öncelikli olarak 23 Haziran’da yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçiminde başkan seçilen Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. 
Diliyorum kendisinin seçim kampanasında her zaman bahsettiği gibi herkesi kucaklar ve 16 milyon İstanbullu’nun başkanı olarak verdiği verdiği sözleri ve taahhütlerini yerine getirir. 
Seçim dönemi geride kaldı ve artık kulüpler de kendi yapılarına en uygun oyuncuları seçmeye çalışıyorlar.
Malum yaz mevsiminin ortasındayız ve kulüpler yeni sezon öncesi takımlarına yaptıkları takviyelerle yeni sezona daha güçlü ve iddialı girmek istiyorlar.
Bayrampaşspor özelinden bakacak olursak, uzun süren bir sessizliğin ardından yönetim ard arda transfer ettiği futbolcuları açıklayarak neredeyse baştan aşağı yeni bir takım kurdu. Bu yazıyı hazırlanana kadar transfer edilen futbolcuların sayısı 16’yı bulmuştu. 
Yeni sezon hazırlıklarına başlayan kırmızı-yeşilli takımda geçen sezondan sadece kaleci Sercan Hacıoğlu, İbrahim Can Köse ve genç futbolcu Melih Avcu kaldı. Yönetim yeni sezon öncesi teknik direktörünü açıklamadan transferleri açıklaması garibime gitmişti, meğer geçen sezon Bayrampaşaspor’un başında bulunan ve kötü gidişatın ardından istifa eden Bülent Yenihayat ile anlaşılmış.
Bayrampaşaspor’un yeni başkanı Cengiz Günaydın geçmişte yıllarca Fatih Karagümrük’ün başkanlığını yapmış, aynı zamanda da 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği başkanlığı görevinde bulunmuş çok tecrübeli bir isim. Başkan Günaydın takımı tanıdığı, bildiği ve güvendiği isimlere emanet etmesi kadar doğal bir şey yok. Sonuçta Karagümrük’te bir dönem beraber çalıştığı Halil Erdoğan Sportif direktör olurken, Bülent Yenihayat da ekibiyle birlikte tekrar Bayrampaşaspor’un başarısı için çalışmaya başlayacak.
Başkan Cengiz Günaydın’ın hedefi Bayrampaşaspor’un kısa sürede yeniden 2. Lig’e yükselmesi. Bu yolda gereken fedakarlığı yapan yönetimin aldığı oyuncuların bir kısmı oldukça genç ve başarıya aç isimlerden oluşuyor. Yeni transferlerden bazıları da çok tecrübeli ve bu ligin havasını iyi bilen isimler.
Teknik direktör Bülent Yenihayat ve ekibi yeni sezon öncesi yep yeni bir kadroyla yola çıkarak takımı yeni sezona hazırlamaya çalışacak. Kendilerine bu yolda başarılar diliyorum. 
Dilerim Bayrampaşaspor düştüğü yerden kalkar ve daima zirvelerde olur.

Tarih: 18 Temmuz 2019 Perşembe    Hit: 745
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol