23 Eylül 2020 Çarşamba   

SP’DEN ELEŞTİRİ VE ÖNERİ

SP’DEN ELEŞTİRİ VE ÖNERİ
 

Bayrampaşa Belediye Meclisi’nin 10 Temmuz’da onayladığı 2019 yılı Faaliyet Raporu ve Mali Durumuna dair basın açıklaması yayımlayan Saadet Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanlığı, belediyeyi eleştirerek, önerilerde bulundu.
Saadet Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanı İsmail Acar imzasıyla yayımlanan ve Mahalli İdareler Okulu ile İlçe Mahalli İdareler Birimi’nin hazırladığı basın bildirisinde Bayrampaşa Belediyesi’nin imkân ve kaynaklarını verimli kullanamadığı bunun neticesinde de belediyenin borç yükü altına sokulduğu belirtildi.
Bayrampaşa Belediyesi’nin borç stoku tablosunun 2012 yılından beri istikrarlı bir şekilde yükseldiğini dile getiren İsmail Acar, borcun her yıl katlanarak arttığına dikkati çekti.
Gelir-gider ve bütçe-gerçekleşme tablosunun son 2 yılda gerçeklikten uzak hazırlandığını öne süren Acar, “Bütçe ve gerçekleşme arasında yaşanan sapma kabul edilebilir oranlarda değildir. Gelir bütçesi ortalama oranı ile gelir gerçekleşme ortalama oranı arasındaki sapma yüzde 104’tür.” dedi.
Bayrampaşa Belediyesi’nin 7 yıl içerisinde çok şey vadettiğini fakat bunları yapamadığını vurgulayan İsmail Acar, belediyenin 2019 yılında ise vadettiğinin sadece onda birini yapabildiğinin altını çizdi.
Bayrampaşa Belediyesi’nin her geçen yıl yatırıma daha az pay ayırarak dikkatleri üzerine çektiğini aktaran Acar, “Bayrampaşa, 2016 yılında 39 ilçe arasında yüzde 4,7’lik oranla yatırıma en az pay ayıran üçüncü belediyedir. 2019 yılında ise bu oran yüzde 3 olarak daha da düşmüştür.” ifadelerini kullandı.Denetimin ve şeffaflığın önemine de değinen İsmail Acar, belediye meclis toplantılarının canlı yayınlanarak kamuoyu ile paylaşılmasını da talep etti.

Tarih: 23 Temmuz 2020 Perşembe    Hit: 9813

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol