09 Ağustos 2022 Salı   

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE ODAKLANDILAR

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE ODAKLANDILAR
 

Bayrampaşa Tekstilci ve İş İnsanları Derneği (BATİAD), Bayrampaşa’yı bir tekstil ve moda merkezi haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. BATİAD Başkanı Bekir Taner Ateş yaptığı açıklamada, “Derneğimizin öncelikli kuruluş amaçları on binlerce insanımıza istihdam sağlayan Bayrampaşa tekstil piyasamızın marka değerini arttırmak ve piyasamızın etkin bir şekilde bölgesel kamu, kurum ve kuruluşlarında temsil edilmesini sağlamak, onlarla tam bir işbirliği örneği sergilemektir. Sektörümüzün sorunları ve Bayrampaşa tekstilcilerinin isteklerinin çözümü yönünde çalışmalarımızı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

TEKSTİLCİLERİN İSTEKLERİ İLETİLDİ
BATİAD Başkanı Bekir Taner Ateş, yönetim kurulu ve üyeleri, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ile bir toplantı gerçekleştirdi. BATİAD olarak, Bayrampaşa Metro İstasyonun isminin (Maltepe-Bayrampaşa Tekstil Merkezi) olarak değişimi, bölgedeki binaların dış görünümünün yenilenmesi, Dörtyol’un trafiğe açılması, Axis İstanbul AVM önünden Havaist durağı, elektrik direklerinin değişimi, İş merkezinde taksi durağı açılması, belediye ait led ekranlarının Bayrampaşa Tekstil Merkezi görsel tanıtımlarının olması ve belediye ile metro arası ring seferlerinin olması yönünde taleplerini iletti.

SEKTÖRÜN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ
BATİAD Başkanı Bekir Taner Ateş ve yönetim kurulu, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTHİB) Başkanı Ahmet Öksüz’ü ziyaret etti.
Başkan Ateş ve yönetimi, Ahmet Öksüz ile yaptığı İstişare toplantısında, kargo sıkıntılarının çözümü, Bayrampaşa işadamlarının İhracattaki sorunlarının konuşulup çözüme gidilmesi, Bayrampaşa’da tekstil grubuna destek verilmesi ve Bayrampaşa Teknik Anadolu Lisesi mezuniyetine destek verilmesi  taleplerinde bulunuldu.

BAŞKANLARA ZİYARETLER SÜRÜYOR
BATİAD Başkanı Bekir Taner Ateş ve yönetim kurulu üyeleri, Asrın İş İnsanları Derneği (ASRİAD) Başkanı Adnan Danışman ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanlığı’nı Mustafa Gültepe’ye devreden İsmail Gülle’yi ziyaret etti.
BATİAD Başkanı Bekir Taner Ateş ve yönetim kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı TİM ödül töreninde yer aldı. BATİAD Başkanı Bekir Taner Ateş, ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 70. kuruluş yılı etkinliğine katıldı ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu kutladı.

 

Tarih: 18 Temmuz 2022 Pazartesi    Hit: 6685

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol