22 Ekim 2019 Salı   

ŞİFA NİYETİNE DE SERTİFİKA GÜNÜ

ŞİFA NİYETİNE DE SERTİFİKA GÜNÜ
 

Bayrampaşa'da 2014 yılında kurulan Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi, İyi Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile ortaklaşa Kültürel ve Sanatsal Faaliyetler gerçekleştiriyor.
2014 yılında yönetmen ve tiyatro eğitmeni İlyas Çağlayan ile organizatör ve sunucu Adem Dişçi tarafından kurulan Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi, son dönem eğitimini tamamladı ve eğitim gören çocuklar sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.
Çağlayan ve Dişçi, tiyatro dünyasına yeni isimler kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirterek, “Tiyatromuzun adının ‘Şifa Niyetine’ olmasının sebebi, ihtiyaç sahiplerine ve ülkemizin kanayan yaralarına ‘Şifa’ olmak ‘Niyetinde’ olmasıdır. Projelerimiz genel anlamda sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleşmektedir. Bu güne kadar bir çok yardım kampanyası ve festivaller düzenledik. Merkezi Bayrampaşa olan iyilik atölyemiz Şifa Niyetine, tüm Türkiye'ye hizmet etmek, nefesimizin ve gücümüzün yettiği kadar ihtiyaç sahibine ulaşmaktır” ifadelerini kullandılar.

Alanında uzman eğitmenler ders veriyor
Tiyatro atölyesi eğitmeni İlyas Çağlayan, tiyatro eğitimi almak isteyenlere uzman kadrosuyla birlikte sertifikalı eğitimler verdiklerini belirterek, kadroda organizatör ve sunucu Adem Dişçi, Drama eğitmenleri Büşra Sümer, Müjdenur Akpınar ve Filiz Özçelik, İşaret dili eğitmenleri Büşra Damla Akpınar ve Ege Uspekar ve mesleğinde zirve yapmış bir çok hoca  ve oyuncuların katılacağını açıkladı.
Çağlayan ve Dişçi yaptıkları açıklamada, “Eylül ayı itibariyle başlayacak olan tiyatro atölyemizin yeni sezon eğitimlerinde, sizlerin de ekranlardan tanıdığı çok değerli oyuncular ve eğitmenler bizlerle olacaktır. Workshop derslerimize Erdem Sakalıbüyük, Zeynep Coşkun, Barış Çelikkol, Fatih Kurt ve Didem Hayta gibi oyuncu ve eğitmenler katılacaktır. Yeni kayıtlar başladı. 2019 Eylül ayında başlayacak olan atölyeye kaydınızı yaptırmak için www.sifaniyetinetiyatro.com internet adresinden ya da 0212 544 84 84 ve 0536 967 41 64 numaralı telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirler” şeklinde konuştular.

 

Tarih: 06 Temmuz 2019 Cumartesi    Hit: 1329

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol