23 Eylül 2023 Cumartesi   

Naser ŞİMŞEK / İnşaat Mühendisi / Teknik Bakış

ŞEN-DEM-KEM

 

Bu ay sizlere iki soru sorarak yazıma başlamak istiyorum.
Bir insan aynı anda “Atatürkçü, çağdaş, laik, milliyetçi, muhafazakar’’ olabilir mi?
Bir insan köken olarak “Hem doğulu hem de batılı” olabilir mi?
Komedi programlarına konu olacak şekilde bir arada durmaya çalışan malum masanın sahipleri kendi aralarında kendi partilerinde adaylık yarışında en önde çıkmak adına farklı mecralarda çalışmalarına devam ediyorlar. Yönetim becerisizliklerine rağmen nedense potansiyel aday olanlar yaptıkları tatil ve demeçleri ile kendi adaylıklarını bitirmeye başladı.
Bazı kamuoyu anketleri sonucunda hormonlu bir yükselme gösteren partiler, en önde olduğunu söyleyen partide sıkıntı ve hayıflanmaya sebep oluyor. Bu sıkıntıyı 2018’de de aynı şekilde hormonlu bir anket sonucunda verilen yüzdenin seçimde yarısını almasını da hatırlatarak balon olduğunu dile getiriyorlar. Masadaki iki parti başkanının mücadelesi gündemde iken kalan dört parti liderinin ne yaptığı hatta kim olduğu kamuoyunda yer bile almıyorlar.
Ancak ortada olan bir realite de masanın dışında yer alan, ancak terör örgütü PKK’ya yaptığı destek nedeniyle tutuklu olan parti liderinin cezaevinden de olsa masayı dizayn etme çalışmaları devam ediyor.
Sizce bu masanın sahibi ve lideri kimdir?
Kendini farklı bir konuma koyarak Türkiye’nin ilk partisi olmakla övünen ancak yaptığı icraatlarla kendi tabanında aslını unutan parti kimliğine evrilen pari hangisidir?
Yine bu sözü geçen parti de kendi yandaş medyalarının en önemli yazarlarından birinin söylediği gibi tr705 kodu ile CIA için çalıştığı söylenen bir kişinin milletvekili olmasını nasıl değerlendirirsiniz?
Seçimlerden önce bekara boşanmak kolaydır deyimini hatırlatırcasına bol keseden sallayan vaatlerde bulunan parti hangisidir?
Yüksekokul öğrencilerine verilen bursları kim verdi, hangi parti Anayasa mahkemesine başvurarak iptal ettirdi?
Kazandıkları takdirde belediye çalışanlarına işten çıkarılmayacakları konusunda şeref sözü veren, bu söze rağmen onbinlerce çalışanı işten çıkaran parti lideri kimdir?
Öğrencilere toplu taşımada bedava ulaşım vereceği sözünü söyleyip kazandıkları belediyelerde bu ücretleri üç katına yakın artıran parti, belediye başkanı kimdir?
 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde 251 masum vatandaşımızı şehit eden hainler, kırk yıldır devam eden PKK terör örgütü için af çıkarabileceğini söyleyen ve “helalleşmemiz gerekir” diyen parti lideri kimdir?
PKK’ya yaptığı destek sonucunda hüküm giyerek hapis cezası alan kişi, milletin aklı ile dalga geçercesine, yeni demeçlerle, kamuoyunda daha önce kandırmaya çalıştığı gibi tekrar kandırmak adına açıklamalarda bulunuyor.
Hani, bir oy bunlara, dört oy bizim partiye diyen parti üst yöneticilerinin bulunduğu partinin oluşturduğu masa.
Önceki seçimlerde olduğu gibi tekrar PKK uzantısı parti ile işbirliği ve ittifak içinde bulunan masanın partileri hangileridir?  
Hala PKK’yı terör örgütü olarak kabul etmeyen bu parti ile işbirliği yapmak nasıl bir ruh halini göstermektedir?
Yaşadığı Türkiye Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetlerini PKK teröristleri ile eş tutan bu parti lideri ile yapılan ittifakın sonuçlarının ne olacağı konusunda ne düşünürsünüz?

Tarih: 02 Ağustos 2022 Salı    Hit: 1246
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol