28 Ekim 2020 Çarşamba   

ŞEKER ÇOCUKLAR AFRİKA MÜZİĞİYLE COŞTU

ŞEKER ÇOCUKLAR AFRİKA MÜZİĞİYLE COŞTU
 

Şeker Hayat’ın Güz Kermesi’nde, Fas’lı Gnaoua Müziği Topluluğu Muhteşem Bir Gösteri Sundu…

Down Sendromlu ve Mental gençlere eğitim,  el sanatları, bahçıvanlık ve çiçek bakımı kursları verilen  Eyüp Belediyesi Şeker Hayat Atölyesi,  Güz Kermesi düzenledi…

Şeker çocuklar, yıl boyunca ürettikleri birbirinden güzel hediyelik eşyaları, tarihi Eyüp oyuncaklarını, bebekleri, geleneksel el sanatı ürünlerini, nikah şekerlerini, yapma çiçekleri, Şeker Hayat tarçınlı kurabiyelerini Güz Kermesi’nde satışa sundu.

Kermesin sürprizi ise, sıcak Afrika müziği eşliğinde muhteşem bir gösteri sunan Faslı Gnaoua Müziği Topluluğu oldu. Sokak müziği dinletisi ve gösterileriyle dikkat çeken ve dünyanın birçok yerinde konserler veren renkli topluluğa Şeker Hayat öğrencileri de şarkılar ve danslarla eşlik etti…

Şeker çocukları bu eğlenceli ve renkli etkinlikte Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da yalnız bırakmadı. Etkinliğe, Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu Mohammed Sbihi ve ailesi, Eyüp İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç’la Şeker Hayat öğrencilerinin aileleri de katıldı.

Eyüp Belediyesi’nin ödüllü projesi Şeker Hayat Atölyesi’nin ilçede daha da yaygınlaştırılması için çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Remzi Aydın, “Bu tür sosyal sorumluluk projeleri çok önemli. Hemen her ay Şeker Hayat’taki bir etkinliğe katılıyorum. Özel çocuklarımızın kendilerine olan özgüvenlerini artırdıkları, hem öğrenip hem de eğlendikleri bu güzel atölyenin İstanbul’daki diğer ilçelere hatta tüm ülkemize yayılmasını gönülden arzu ediyorum. Bugün Faslı müzik grubumuz da onların bu tatlı heyecanına müzik ve danslarıyla eşlik ettiler. Çok güzel bir tablo ortaya çıktı. Kültürlerin buluşması, renklerin harmonisi, sosyal sorumlulukların bu tür etkinliklerle pekişmesi çok önemli. Ben hem yıl boyunca ürettikleri bu güzel eserleri bizlerle paylaştıkları için Şeker çocuklarımıza, hem de bize müthiş bir gösteri sunan Faslı müzik grubumuzla davetimize iştirak eden tüm konuklarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Remzi Aydın, davette Şeker Hayat stantlarını dolaşarak alışveriş yaptı.

 

Tarih: 18 Eylül 2014 Perşembe    Hit: 1643

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol