23 Eylül 2020 Çarşamba   

ŞEFKAT ELİ İYİLİĞE UZANIYOR

ŞEFKAT ELİ İYİLİĞE UZANIYOR
 

Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmet Müdürlüğü'ne bağlı olarak hizmet veren Şefkateli Mağazası ilçede ikamet eden ihtiyaç sahiplerini soğuk kış günlerinde de sımsıcak sarıyor.
Geçtiğimiz günlerde, Karadolap Mahallesi Whitehill Alışveriş Merkezi'nde bulunan yeni yerinde, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken tarafından açılışı gerçekleştirilen Şefkateli Mağazası, ihtiyaç sahibi ailelere destek vermeye devam ediyor.
Mağaza, her yaşta ihtiyaç sahibinin
giyim ihtiyacını karşılamakla birlikte, çeşitli ev eşyaları ve beyaz eşya taleplerini de gideriyor.

AYLIK 400 AİLEYE ORTALAMA 9 BİN PARÇA KIYAFET VERİLİYOR
Şefkateli Mağazası aylık yaklaşık 400 ihtiyaç sahibi aileye ortalama 9 bin parça kıyafet veriyor.
Bunların arasında günlük giyilen pantolon, ayakkabı, kazak,ceket, manto, mont gibi giysilerin yanı sıra; nişanlık, gelinlik, damatlık ve sünnet kıyafetleri de bulunuyor.
Bu kıyafetlerin bazıları kullanılmış
olurken bazıları da hiç kullanılmamış sıfır kıyafetler. Hayırsever vatandaşlar tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Şefkateli Mağazası'na verilen kullanılmış kıyafetler burada görevliler tarafından temizleniyor, ütüleniyor ve raflardaki yerlerini alıyor.

376 KİŞİYE SICAK YEMEK VERİLİYOR
Ayrıca günlük, 246 hanede ikamet eden 376 yaşlı, engelli ve yemek yapamayacak durumda olan vatandaşın evlerine sıcak yemek götürülüyor.

"FAZLA OLANI ATMA, EKSİK OLANI TAMAMLA"
Şefkateli Mağazası tarafından başlatılmış olan bir de kampanya var. "Fazla Olanı Atma, Eksik Olanı Tamamla" sloganıyla düzenlenen kampanya hayırsever vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Kampanya dahilinde vatandaşlar, kullanılabilecek durumda olan çeşitli giyim ve ev eşyalarını Şefkateli Mağazası'na veriyor.
Bu kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlar 0534 562 81 81 numaralı telefondan yetkililere ulaşabilir.

 

Tarih: 11 Aralık 2019 Çarşamba    Hit: 1907

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol