23 Ekim 2019 Çarşamba   

SANDIKTAN DÜĞÜNE YOLCULUK

SANDIKTAN DÜĞÜNE YOLCULUK
 

İstanbul Bayrampaşa’da yaşayan Ali Emre Ataman'ın Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde yapacağı düğün 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye yenileme seçimleri ile çakışınca ortaya inanılmaz bir yolculuk hikayesi çıktı.

Bayrampaşa’da yaşayan Ali Emre Ataman'ın Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde yapacağı düğün İstanbul seçimleri ile çakıştı. Seçimden bir gün önce Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde kına gecesinde davul çalan Ali Emre Ataman, gece İstanbul'a doğru yola çıkarak seçimlerde Bayrampaşa'da oy kullandı. 23 Haziran akşamı yapılacak düğüne yetişmek için stresli bir yolculuk yaşayan Ali Emre, düğün konvoyuna yetişerek gelin ile ilk dansına çıktı.

Bayrampaşa’da ikamet eden Ali Emre Ataman'ın Balıkesir'in Sındırgı ilçesine bağlı Yaylabayır Kırsal Mahallesi’nde yapılacak düğünü İstanbul seçimleri ile çakışınca ortaya heyecanlı bir yol hikayesi çıktı. Seçimlerden bir gece önce Yaylabayır'da kına gecesi yapan Ali Emre ve Hilal Ataman çifti gönüllerince eğlendi. Gelin ve damadın birlikte davul çaldığı o anların ardından damat Ali Emre Ataman, Yaylabayır'dan İstanbul'a oy kullanmak için yola çıktı. Çevresindekilerin 'Düğününe yetişemezsin, gitme' demesine rağmen sandık için 800 kilometre yol kat eden Ali Emre Ataman, sabah Bayrampaşa Vatan İlkokulu'nda oyunu kullandı. Stresli bir yolculuk geçiren Ali Emre Ataman, hemen yola çıkarak 6 saat sonra kendi düğününe yetişti. Konvoyla Sındırgı turu yapan Ali Emre, eşi Hilal ile ilk dansını oyunu kullanmanın huzuru ile yaptı.

Kaynak: İHA

Tarih: 26 Haziran 2019 Çarşamba    Hit: 1350

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol