23 Eylül 2020 Çarşamba   

ŞAHBAZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI

ŞAHBAZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI
 

Bayrampaşa’da kurulan Göz Nurunu Koruma Vakfı kurucularından ve vakfın hastanelerinin genel koordinatörlüğünü üstlenen Serkis Şahbaz vefat etti. 
Bir süreden beri rahatsız olan Serkis Şahbaz, yıllarca görev yaptığı Bayrampaşa Göz Hastanesi’nde düzenlenen törenin ardından Yeşilköy Surp Stepanos Kilisesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Serkis Şahbaz, cenaze törenin ardından, Balıklı Ermeni Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.
Göz Nurunu Koruma Vakfı’ndan yapılan açıklamada, “Göz Vakfımızın Genel Koordinatörü ve değerli mütevelli heyet üyemiz Serkis Şahbaz’ ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Emek ve başarılarını unutmayacağız. Aydınlıklar içinde huzurla uyusun” denildi.
Surp Haç Tıbrevank'tan Yetişenler Derneği'nin 12 Eylül'den sonra yeniden kurulmasında öncü bir görev üstlenen Sarkis Şahbaz 1943 yılında doğdu. 1957 yılında İstanbul'a Tıbrevank'a okumaya gelen Şahbaz 1963'te bu okuldan mezun oldu ve Hacettepe Üniversitesi Tıbbi Teknoloji Bölümü'nü bitirdi. 1970 yılında Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi'nde Laborant Şefliği yaptı daha sonra aynı kurumda Hastane Müdürlüğü görevini üstlendi. 1984 yılında Bayrampaşa'da arkadaşlarıyla birlikte Göz Nurunu Koruma Vakfı'nı kuran Serkis Şahbaz, 26 yıldan beri hem yönetim kurulu üyeliği hem de hastaneler koordinatörlüğü görevini yürütüyordu.  

Tarih: 05 Ağustos 2020 Çarşamba    Hit: 3154

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol