05 Ağustos 2020 Çarşamba   

SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELECEK

SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELECEK
 

Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle bu yıl 10.’su gerçekleştirilecek olan “Sağlıklı nesil sağlıklı gelecek” yetenek yarışmasına başvurular başladı. Bağımlılık temasıyla ülke genelinde düzenlenecek yarışmanın son başvuru tarihi ise 14 Şubat 2020.
“Sağlıklı nesil sağlıklı gelecek” yetenek yarışması ile çocuklarda ve gençlerde tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji ve kumar bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkileri konusunda farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.
Yeşilay tarafından 2011 yılında İstanbul’da başlatılan yarışma, 2017 yılından itibaren Türkiye’nin 81 ilinde yapılmaya başlandı. Bu yıl bağımlılık temasıyla görsel ve edebi olmak üzere 2 kategoride yapılacak yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katılabilecek. 
Bağımlılık başlığı altında iki kategoride gerçekleştirilecek “Sağlıklı nesil, sağlıklı gelecek” yetenek yarışmasında görsel kategoride afiş, resim, karikatür veya kısa video; edebi kategoride ise kompozisyon, şiir, öykü, deneme veya anı gibi alanlardan sadece biri üzerinden katılabilecek olan yarışmacılar, 14 Şubat 2020’ye kadar başvuru yapılabilecekler.

ÖNCE KENDİ İLLERİNDE, SONRA TÜRKİYE FİNALİNDE YARIŞACAKLAR
Öğrenciler yaptığı eserlerle önce kendi illerinde yarışacak ardından il birincisi olan eserler ise Türkiye finalinde jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek.
Her kategorinin birinci, ikinci ve üçüncülerinin yanı sıra il birincilerinin de parayla ödüllendirileceği “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” yarışmasında ülke genelinde dereceye giren öğrenciler de yurt dışı gezisi ile ödüllendirilecek.

DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTEYENLER İÇİN
Yarışma ile ilgili en çok merak edilen sorulara, https://snsg.yesilay.org.tr sitesinde “yarışma hakkında” bölümünün altında “sıkça sorulan sorular” bölümünden ulaşılabileceği gibi eser seçiminin nasıl yapılacağı ile ilgili videoya da https://snsg.yesilay.org.tr sitesinden ulaşılabilecek.
Yarışmaya ilişkin irtibat e-posta: snsg@yesilay.org.tr 
Yarışmaya ilişkin irtibat telefonu: 0505 187 22 52 / 0533 380 72 78
Yeşilay Bayrampaşa Şubesi telefonu:  0212 613 76 08

 

Tarih: 08 Ocak 2020 Çarşamba    Hit: 1665

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol