28 Ekim 2020 Çarşamba   

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SU VE KOLONYA

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SU VE KOLONYA
 

Sultangazi Belediyesi, koronavirüsle mücadelede olağanüstü çaba gösteren sağlık personeline desteğini sürdürüyor. Bu kez Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bir tır dolusu su ve bin şişe kolonya teslim edildi. Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, sağlık çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı minnettar olduklarını belirtti.
Koronavirüs vakasının ülkemizde görülmesinden bu yana var gücüyle çalışan, hastalık bulaştırmamak için ailelerinden uzak kalan, canlarını hiçe sayarak insanlara yardım eli uzatan sağlık personelleri, bu süreçte olağanüstü çaba gösteriyor.
Sürecin başından bu yana, sağlık personeline konaklama, servis, dezenfektan, maske ve kuruyemiş desteği sağlayan Sultangazi Belediyesi, koronavirüsle mücadelede olağanüstü çaba gösteren sağlık çalışanlarına destek olmaya devam ediyor.
Bu kez bir tır dolusu su ve kolonya, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne teslim edilmek üzere hazırlandı. Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, su ve kolonyaları hastane yetkililerine teslim etti. Başkan Dursun, sağlık personeline bir kez daha teşekkür ederken, onların yanında olduklarını da belirtti.
“Başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarız” diyen Başkan Dursun, belediyenin tüm imkanlarıyla sağlık personelinin yanında olduğunu belirtti.
Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Bu süreçte var gücüyle çalışarak hayat kurtaran, ailelerini günlerdir göremeyen fedakar sağlık çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Bu günleri sizlerin çabasıyla en kısa zamanda atlatacağımıza inancımız tamdır.” diye konuştu.


Eğitici ve öğretici ‘Neşeli etkinlikler saati’
Koronavirüs nedeniyle kalabalık iftar ve sahur programlarını erteleyen Sultangazi Belediyesi, Ramazan etkinliklerini online olarak sosyal medya hesapları ve YouYube kanalı üzerinden sürdürüyor. SU-MEKAN eğitmenleri, iğne oyasından çini boyamaya, oyuncak yapımından çizgi film karakteri çizmeye kadar en ilgi çeken içerikleri ‘Neşeli Etkinlikler Saati’nde paylaşıyor.
Sultangazi Belediyesi, huzur ve bereket ayı Ramazan’da bir çok etkinliği online olarak ilçe sakinleriyle buluşturmaya devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle evlerinde kalan vatandaşların zamanlarını daha verimli geçirmesi ve Ramazan ruhunu yaşayabilmesi için her gün birbirinden farklı etkinlikler sosyal medya hesapları ve YouTube Kanalından paylaşılıyor.
Büyük küçük herkesin ilgisini çekebilecek etkinliklerden biri de; Sultangazi Kadın Kültür-Sanat ve Mesleki Eğitim Akademisi (SU-MEKAN) eğitmenlerinin hazırladığı ‘Neşeli Etkinlikler Saati’oldu. Alanında uzman eğitmenler; tel kırma, iğne oyası, nakış, çini boyama gibi el sanatlarının püf noktalarını izleyiciye gösteriyor. Ayrıca çocuklar için evdeki malzemelerle oyuncak yapımı ve çizgi film karakteri çizmeyi gösteren içerikler de sosyal medya ve YouTube üzerinden paylaşılmaya devam ediyor.


Ramazan boyunca etkinlikler online devam edecek
Sultangazi Belediyesi sosyal medya hesapları ve YouTube kanalında Ramazan boyunca; spor egzersizleri, sanat eğitim dersleri, pratik yemek tarifleri, Bilim Merkezi atölye çalışmaları, SEDA eğitim dersleri, yetenek sensin, mukabele, ozan atışmaları gibi etkinlikler Sultangazililerle buluşmaya devam edecek. Başkan Dursun sosyal medya hesaplarından online olarak ilçe sakinleri ile buluşmalar da gerçekleştiriyor.Tarih: 05 Mayıs 2020 Salı    Hit: 1671

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol