14 Nisan 2021 Çarşamba   

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA 1 MİLYON BONE

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA 1 MİLYON BONE
 

Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, koronavirüs pandemisi döneminde sağlık çalışanlarına yönelik yardımlarını bir yenisini daha ekledi.
Pandeminin başından bu yana her alandaki yardımlarını artırarak sürdüren Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, desteklerini sağlık çalışanlarına 1 milyon adet bone bağışı ile sürdürüyor.
Pandemi başladığından beri sağlık çalışanlarına yönelik olarak, N95 maske, siperlik, tulum, eldiven ve terlik desteğinde bulunan dernek yönetimi, bu kez de şehir ve üniversite hastanelerine 1 milyon adet bone dağıtımında bulundu.
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Adnan Şahinler, Bayrampaşa Şubesi Başkanı Metin Altıntaş ve diğer yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu bir video ile derneğin sağlık çalışanlarına 1 milyon adet bone dağıtmaya başladığı belirtilerek, “Sağlık çalışanlarına pandemi döneminde ülkemize yaptıkları hizmetlerden dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar pandemi başladığından beri sağlık çalışanlarımıza N 95 maske,  siperlik, terlik ve tulum dağıttık. Dernek olarak sağlık çalışanlarına destek için şimdi de 1 milyon adet bone bağışını yaptık. Bunu biz sadece İstanbul değil tüm Anadolu’ya yaymak istiyoruz. 1 milyon adet ile kalmayacağız. Biz bu işe devam etmek istiyoruz. Bone dağıtımı yapacağımızı açıklayınca talepler oldu. Bu talepleri karşılamak için tüm yönetim kurulu olarak öncelikle acil ihtiyacı olduğu için İstanbul’da bulunan üniversite ve şehir hastanelerinden başladık. Hastaneler ve sağlık çalışanlarımız sosyal medya üzerinden derneğimize taleplerini sunabilirler. 1 milyon üzerinde talep gelirse o noktada da elimizden geleni yapacağız. Dernek olarak her zaman devletimizin ve ihtiyaç sahiplerimizin yanındayız” açıklamasını yaptılar.

Tarih: 01 Nisan 2021 Perşembe    Hit: 2946

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol