01 Mart 2021 Pazartesi   

SAAT KULESİ TAMAMLANDI

SAAT KULESİ TAMAMLANDI
 

İlçeye yeni bir sembol daha kazandırmak için kolları sıvayan Bayrampaşa Belediyesi, sanat ve estetik dolu güzel bir ‘saat kulesi’ yaparak Bayrampaşa’ya ayrı bir renk kattı. Numunebağ Caddesi’ndeki Kadife kavşağına yerleştirilen kule ile Bayrampaşa dinamik bir kimliğe kavuştu.
Bayrampaşa Belediyesi, Yenidoğan Mahallesi Numunebağ Caddesi’ndeki Kadife kavşağına tarihi dokulu ve estetik görünümlü şık bir ‘saat kulesi’ yaptı. İlçenin yeni sembolü olması beklenen kule, kenti daha da renklendirdi ve şehre dinamik bir kimlik kazandırdı.
Daha önce aynı bölgede küçük bir süs havuzu ve geçmiş dönemlerde Bayrampaşa’da yetiştiği bildirilen Enginar heykeli bulunuyordu.

AYDINER: KENTİMİZE RENK KATACAK
Kulenin Bayrampaşa’ya çok yakıştığını söyleyen Belediye Başkanı Atila Aydıner, “İlçemize saat kulesi yapmak için halkımıza söz vermiştik. Bugün verdiğimiz sözü tutmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İnanıyorum ki, saat kulemiz ilçemizin yeni sembolü olacak ve kentimize ayrı bir renk katacak. Tarih kokulu, sanat dolu kulemizin ilçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Tarih: 15 Şubat 2021 Pazartesi    Hit: 3193

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol