28 Ekim 2020 Çarşamba   

PROJELERİMLE GELİYORUM

PROJELERİMLE GELİYORUM
 

Cumhur İttifakı AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, “Salın Sepetleri Alın Çiçekleri” sloganıyla Silahtarağa Mahallesi’nde düzenlenen sevgi yürüyüşünde vatandaşlarla bir araya geldi. Silahtarağa’nın sokaklarını gezen Köken, sokak ve apartmanlarda bulunan vatandaşlara yaklaşık 2 bin adet menekşe ve begonya çiçeği dağıttı. Vatandaşlardan bazıları ise çiçekleri pencerelerinden sarkıttıkları sepetlerle aldı. Çocukları da unutmayan Başkan Adayı Köken, miniklere çikolata ve balon verdi.
31 Mart yerel seçimlerine günler kala açıklamalarda bulunan AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, “Bu işi kim iyi yaptıysa zaten vatandaşımız biliyor. Ben projelerimle geliyorum. Ben lafla sloganla ve edebiyatla gelmiyorum. En azından bana “şu projen yanlıştı, seçim çalışmanızı ve projenizi yanlış yapmışsınız desinler” ve ona göre kararsız olsunlar. Bizi incelemeye kendilerine fırsat versinler. Halk çok iyi, hamd olsun sokaktaki vatandaşımızın ilgi ve alakası çok fazla” diye konuştu.

5 yılda 5 bin gence iş sağlayacağız
Cumhur İttifakı AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, ’Beka İçin Milli Karar Cumhur İçin İstikrar’ Programında vatandaşlarla bir araya geldi. Osmanlı Parkı’ndaki alanda gerçekleşen programa Köken’in yanı sıra AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, MHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Aydın Yırtıcı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Dualarla başlayan programda 31 Mart yerel seçimine günler kala Cumhur İttifakı’nın birlikteliğinin önemine dikkat çekildi. Programda vatandaşlara seslenen Köken, ilçede seçilmesi halinde gerçekleştireceği projeleri anlatırken seçimler için vatandaştan destek istedi.
Seçim ziyaretlerinde kendisinden en çok iş istendiğini dile getiren ve istihdam konusunda yeni alanlar oluşturmak için çalışmalar gerçekleştirileceğini belirten AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, “En çok aldığım talep iş, esnaf ziyaretlerinde ceplerim doluyor. Cebime kağıt koyuyorlar akşamları bakıyorum. Hedefimiz şu; bu şehirde 0-19 yaş grubunun şehre oranı yüzde 28, yaklaşık yüz bin çocuk ve genç var. Bunları bizim mutlaka hem faaliyetlerle hem de istihdamla ilgili yönlendirmemiz, ön açmamız lazım. 5 yılda 5 bin gence iş sağlayacağız diye projemizi bunun üzerine bina ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Her kesime dokunmak zorundayız
Genç yaşlı, kadın erkek her kesime yönelik projelerle vatandaşla hizmet etmek için yola çıktıklarını ifade eden Köken, “Rami’deki milli kütüphaneyi şehirle entegre ederek ve havalimanına hizmet veren kurumların lojistik merkezlerini bu güzergahta hizmet verir hale getirmek suretiyle epey bir bölümü iş imkanına çevirmiş olacağız. Bizim için herhangi bir konu gibi buda önemli bir konu, biz her kesime dokunmak zorundayız. Çünkü birbirinden bağımsız hareket edemeyiz. Bu şehirde yaşayan bütün canlıları hayvanlar da dahil, hepsinin haklarını sosyal alanlarını kullanabilme konusunda ortak mücadele etmemiz lazım” diye konuştu.

53 dev proje içinde spora önemli projeler hazırladık
Eyüpsultan için 53 proje hazırladıklarını ifade eden Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, gençler için eğitimden spora, teknolojiden el sanatlarına kadar onların kişisel gelişime katkı sunacak birçok proje hazırladıklarını söyledi.
Köken, "Benim her yerde söylediğim bir şey var. Çocuklar liseyi bitirmeden bir dalda lisans çıkarsınlar spor yapsınlar, ya da bir enstrüman çalsınlar isterim. Yarın hakim, savcı, vali, başkan genel müdür olduklarında bunlar onlara ve etraflarındakilere çok fayda sağlayacaktır diye düşünüyorum" dedi  Deniz Köken, "Çocukların liseyi bitirmeden lisanslı spor yapabileceği ortamlar, sahalar oluşturmamız lazım. O yüzden bu gençleri salonlarla buluşturmamız lazım, buluşturacağız da. Gençler için çok güzel projelerimiz var" şeklinde açıklamalarda bulundu.
Eyüpsultan'ı dört bölgeye ayırarak her bölgeyi spor salonları ile donatacak projeler hazırladıklarını söyleyen Köken, Eyüpsultan Spor Salonu, Alibeyköy Spor ve Kültür Kompleksi, Defterdar Spor Salonu, Topçular Yüzme Havuzu ve Kapalı Spor Salonu, Çırçır Kapalı Spor Salonu, Karadolap Yaşam ve Spor Alanı, Çırçır Spor Parkı, Yeşilpınar Spor Tesisi ve Göktürk Spor Tesisleri gibi gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacak, ruh ve bedenlerini güçlendirecek, sporun her alanında gelişmelerini sağlayacak spor merkezleri açacaklarını bildirdi.
Gençler için futbol, basketbol, tenis, voleybol, yüzme, atletizm gibi sporun her branşıyla ilgilenebilecekleri  tesisleri hayata geçireceklerinin altını çizen Köken, "Sporun merkezi Eyüpsultan olacak. Her gencimizin en az bir spor dalında lisans almasını istiyoruz. Bunun için her zaman gençlerin ve sporcuların yanında olacağız" dedi.

Teknoloji deneyimleme yerleşkesi
Teknoloji Deneyimleme Yerleşkesi ile gençlerin teknoloji ile iç içe olacağını, gelişmeleri yakından takip edip, konunun uzmanlarından eğitim alacaklarını da sözlerine ekledi. Köken bunların yanı sıra gençlik kampı ve macera parkı gibi projeleri olduğunu da söyledi.
Öte yandan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da Eyüpsultanlı gençler için Gençlik Merkezleri, okullara Spor Tesisleri, Dene – Yap Atölyesi gibi projeleri olduğunu açıklamıştı.

 

Tarih: 28 Mart 2019 Perşembe    Hit: 1981

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol