05 Aralık 2020 Cumartesi   

PAZAR YERLERİNE DENETİM!

PAZAR YERLERİNE DENETİM!
 

Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, koronavirüs tedbirleri kapsamında pazar yerlerinde yapılan denetimlere katıldı.
İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinin ardından Bayrampaşa’da zabıta ekipleri pazar yerleri ile cadde ve sokaklarda geniş kapsamlı sosyal mesafe, maske ve hijyen denetimi yaptı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de, ilçe Kaymakamı Dr. Soner Şenel ile birlikte, Yıldırım Mahallesi Cuma Pazarı’nda gerçekleştirilen denetimlere katıldı. Denetimler sırasında maske, mesafe ve temizlik üçlüsünün önemine vurgu yapan Başkan Aydıner, kurallara uymayanlara uyarılarda bulundu.

ŞENEL: MASKE, MESAFE VE TEMİZLİĞE DİKKAT ETMELİYİZ
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, denetimler kapsamında vatandaşlar ve esnaflara, maske, mesafe ve temizlik üçlüsünün önemine vurgu yaptı. Denetim boyunca kurallara uymayanlara uyarılarda bulunan Kaymakam Şenel, “Eğer bizler tedbirlerimizi almaz, kurallara uymazsak bu virüs bizi ve çevremizdekileri bulabilir. Koronavirüsü hafife almayın. Kendinizi, sevdiklerinizi korumak istiyorsanız tedbirlere riayet edin. Kurallara uyulmadığı takdirde kanuni cezalar verileceğini herkesin bilmesi gerekir. Herkesin kurallara uyması, uymayanların uyarılması ya da yetkililere bildirilmesi bir vatandaşlık görevidir” ifadelerini kullandı.

AYDINER: VİRÜSLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ BAŞLATMALIYIZ
Virüsün bulaşma hızını düşürmek için alınması gereken önlemleri hatırlatan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise, “Ülke olarak, aylardır tüm dünyayı tehdit eden güçlü bir salgınla mücadele içindeyiz. Biz belediye olarak gerekli önlemleri almış bulunuyoruz ancak bu mücadeleye 7’den 70’e hepimizin katılması, destek olması gerekiyor. Virüsle mücadele seferberliği başlatmalıyız. Aksi durumda virüsün yayılmasına zemin hazırlamış oluruz. Kurallara uymamız, kendimiz, sevdiklerimiz ve milletimiz için büyük önem arz ediyor. O nedenle lütfen maskemizi takalım, fiziki mesafemizi koruyalım ve kişisel temizliğimize özen gösterelim. Canımızı ve ‘canlarımızı’ riske atmayalım. Bu süreçte kurallara uyan Bayrampaşalı tüm hemşehrilerime gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyorum” dedi. 

KURALLARA UYMAYAN SÜRÜCÜLERE CEZA YAĞDI
Bayrampaşa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, korona virüs tedbirleri şahsi araçlara, ticari taksilere ve toplu ulaşım araçlarına denetim gerçekleştirdi. İstanbul genelinde de düzenlenen denetimlerde bir çok sürücüye ceza yağarken, Bayrampaşa Emniyet Müdürlüğü’nün denetimlerinde de 440 araç, 96 otobüs sorgulandı. 17 araç sürücüsüne 6 bin 822 TL ceza yazılırken 1 araç ise trafikten men edildi.  

 

Tarih: 07 Kasım 2020 Cumartesi    Hit: 4654

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol