28 Mayıs 2020 Perşembe   

PAŞA'DA YENİ BAŞKAN GÜNAYDIN

PAŞA'DA YENİ BAŞKAN GÜNAYDIN
 

Bayrampaşaspor’da yapılan olağanüstü genel kurulda başkanlığa Cengiz Günaydın oy birliğiyle seçildi. Kongrede kulübün şirketleşmesi kararı da oy birliği ile kabul edildi.

Bayrampaşaspor’da bugün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda başkanlığa Cengiz Günaydın seçildi.

2. Lig’de bu sezon başarılı olamayarak 3. Lig’e düşmenin üzüntüsünü yaşayan yeşil-kırmızılı kulüpte yapılan olağanüstü genel kurul sonucu tek liste olarak aday olan Cengiz Günaydın, oy birliğiyle başkanlık görevine getirildi.

Yeşil-kırmızılı kulübün olağanüstü genel kurulu belediyenin altında bulunan Bayrampaşa Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede yönetim kurulu faaliyet raporu ile denetim kurulu faaliyet raporları okundu.

NİZAM KILIÇ’TAN YANLIŞ YÖNETİMLERE ELEŞTİRİ
Raporların müzakeresi ile ilgili söz alan kulübün eski başkanlarından Nizam Kılıç yaptığı konuşmada, “Bayrampaşaspor’umuz bir türlü istenilen düzeye gelemedi. Yönetimin bu küme düşmede suçu var. Mehmet Kalemci’yi tek yetkili olarak getiriyorsun, yapılan transferlerden kimsenin haberi yok. Ve sonuçta takım küme düşüyor. Eski başkanlardan İsmail Hocaoğlu tarafından bu takım 1 trilyon 600 bin TL borca sokuluyor. Bu nasıl bir iş? Bu şahıs otelden kaçıyor, futbolcuların parasını vermiyor. Bunun arkasında kim durdu? Bugüne kadar 10 başkan değişti, bir tek Yalçın (Sırakaya) Başkan gelip bizleri ziyaret etti. Takım bile bile küme düştü. Burada taraftarlarımızın da suçu var. Bir tane komşu takımlarımızla anlaşamıyoruz. İnşallah yapılan bu kongre hayırlara vesile olur” diye konuştu.

YALÇIN SIRAKAYA: ŞEFFAF YÖNETİM OLDUK, GİZLİ İŞ YAPMADIK 
3 yıldan beri Bayrampaşaspor Başkanlığı yapan Yalçın Sırakaya ise yaptığı konuşmasında, kongrenin aceleye getirildiği yönündeki eleştirilerle ilgili olarak, “Kamuoyunu yapılacak kongre ile bilgilendirdik. Dernekler kanunu var, hiç kimseden bir şey saklamadık. Hatamız ne oldu? Kulübün içinde olan biteni şeffaf bir şekilde paylaşmamız oldu. İsmail Hocaoğlu zihniyetine sahip olanlar, alıyorlar, satıyorlar, kafalarına göre kulüp yönetiyorlar. Herkes her şeyi çok konuşmayacak. Elini taşın altına koyacak. Ne kadar zorlandığımızı, zor şartlarda yöneticilik yaptığımızı hepiniz gördünüz. Ben kulüp için çok özveride bulundum, yönetimimle birlikte. 24 Mayıs’ta neden yaptık kongreyi? Çünkü 1 Haziran’da yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu genel kuruluna bizim isim vermemiz lazım. Başkanın ve yönetimin oluşması gerekiyordu. Onun için olağanüstü kongremizi 24 Mayıs’ta yaptık. Ne yangından mal kaçırdık, ne de başka bir amaç vardı. Şu an Bayrampaşaspor’un bulunduğu yerden ayağa kalkması, büyümesi, yücelmesi gerektiğine inanıyorum. O kuytudaki ve tenhadaki arkadaşlar Bayrampaşaspor adına bir şey yapmak istiyorlarsa dedikodu yapmasınlar, gelsinler hizmet etsinler.” ifadelerini kullandı.

CENGİZ GÜNAYDIN: BAYRAMPAŞASPOR’U DÜŞTÜĞÜ YERDEN ÇIKARACAĞIZ
Bayrampaşaspor kongresinde raporların ibrası kabul edildikten sonra, yeni yönetim kurulunun isimleri okundu. Listenin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından, Başkan Cengiz Günaydın bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi. 30 yıldır spor camiasının içinde olduğunu belirten Günaydın, “8 yıl Fatih Karagümrük’ün başkanlığını yaptım. Bayrampaşa Spor Kulübü’nü inşallah yönetimdeki arkadaşlarımızla birlikte düştüğümüz yerden çıkacağız. Şampiyon olmak için her türlü fedakarlıkta bulunacağız. Bayrampaşa Spor Kulübü, logosu ve renkleriyle ilçenin sınırları içerisinde hayatına devam edecektir. Bugüne kadar emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yalçın (Sırakaya) Başkana ayrıca teşekkür ediyorum. Bana ve yönetimime bu görevi verdiğimiz için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

DERNEĞİN ŞİRKETLEŞMESİ KABUL EDİLDİ
Yeni başkan Cengiz Günaydın’ın konuşmasının ardından son olarak ise derneğin şirketleşmesi oy birliği ile kabul edildi. Buna göre yeşil-kırmızılı kulüp hem gelirlerini arttırmak hem idari açıdan hem de sportif açıdan başarılı olma yolunda Bayrampaşa Spor Kulübü Derneği şirketleşecek.

BAYRAMPAŞASPOR YÖNETİM KURULU
Cengiz Günaydın, Necati Çalışkan, Mustafa Günaydın, Serdar Uludeniz, Alphan Efe Koçkaya, Ayhan Şenol, Erbakan Baysa, Turan Kant, Aliş Demirel, Akif Güler, Sedat Boğaç Gökçaylar, İsmail Hakan Baltaoğlu, Resul Aslan, Yusuf Kütükoğlu, Mehti Şahintekin, Cahit Özel, Kenan Günaydın. 

Tarih: 24 Mayıs 2019 Cuma    Hit: 8602

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol