20 Ekim 2020 Salı   

ÖZEL RAMİ HASTANESİ KULÜPLERİ AĞIRLADI

ÖZEL RAMİ HASTANESİ KULÜPLERİ AĞIRLADI
 

Eylül ayında hizmete açılacak olan Özel Rami Hastanesi, kurum ve kuruluşlara tanıtımlarını sürdürüyor. Her gün farklı kurum ve kuruluşları hastanede ağırlayan Özel Rami Hastanesi’nin bugünkü konukları ise Fatih Amatör Spor Kulüpleri Birliği ve ilçedeki 20 amatör kulübün temsilcileri oldu.
Eyüpsultan’a bağlı Rami Cuma Mahallesi Talimhane Caddesi üzerine kurulan Özel Rami Hastanesi’ndeki kahvaltılı toplantıya hastanenin yönetim kurulundan Kamil Çolak, Hastane Başhekimi Dr. Aytekin Parmak, Hastane Müdürü Halim Sert, İşletme Müdürü Necmiye İşlek, Kurumsal Pazarlama Müdürü Dilek Temiz, Başhemşire ve Hasta Hizmetleri Müdürü Özlem Demirci, Fatih Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Gökhan Ceylan ve Fatih’teki 20 amatör kulübün başkan ve yöneticileri katıldı.
Fatih Kulüpler Birliği Başkanı ve amatör kulüplerin yöneticilerine hastane yönetimini tarafından hastanenin kurulma sürecine, altyapısına, teknolojik donanımına, hangi hizmetleri verildiğine ve hastane personeline dair birçok konuda bilgiler verildi.

ÇOLAK: SPORLA BÜYÜYEN SAĞLIKLI NESİLLERE ÖRNEK OLUYORSUNUZ
Toplantının açılış konuşmasını yapan Özel Rami Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Çolak, davetlerine katılan Fatih’teki tüm amatör spor kulüplerinin temsilcilerine teşekkür ederek, “İnsanların özel hastaneye olan bakışlarını değiştireceğimize inanarak yola çıktık. Hastane personelinden en üst kadrosuna kadar çok iyi bir yapı oluşturduk. Teknolojik kapasitesi ile nadir hastanelerden biri olmaya aday Özel Rami Hastanesi’nin bir marka haline geleceğine inanıyoruz. Özel Rami Hastanesi olarak sadece Eyüpsultan ve çevresine değil komşumuz olan Fatih’teki insanlara da hizmet etme adına yola çıktık. Türk sporu için özverili bir şekilde çalışan Fatih’teki kulüplerin aynı zamanda genç nesillerin de sporla ilgilenmelerinde örnek olduklarını düşünüyorum. Sporla ve sağlıkla büyüyen nesillerin daha başarılı olacağına inancımız tam” diye konuştu.

PARMAK: TÜRK SPORUNUN BAŞARISI İÇİN SİZLERİN YANINDAYIZ
Özel Rami Hastanesi Başhakemi Dr. Aytekin Parmak ise konuşmasında hastanenin gerek teknolojik altyapısı gerekse uzman kadrosuyla çok yakında hizmete gireceğini belirterek, “Bölgemizde çok önemli bir boşluğu dolduracağımız hastanemizde sadece insanlara şifa dağıtmakla kalmayacağız aynı zamanda sosyal sorumluluk bilinciyle de hareket edeceğiz. Atatürk’ün de dediği gibi, ‘Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır’ Bizlerin spor ve sporcu sağlığı konusunda hedefleri, çalışmaları ve sorumlulukları büyük ve bizlerde bu sorumlulukların bilincindeyiz. Sporcuların sağlığını yine en üst seviyede koruyacağımızı belirtmek isterim. Türk sporunun başarısı için bizler de sizlerin yanındayız ve şimdiden tüm Fatih takımlarına yeni sezonda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

DEMİRCİ: HASTANEMİZDE HER TÜRLÜ TETKİK VE TEDAVİLER YAPILIYOR
Hastanenin Başhemşiresi ve Hasta Hizmetleri Müdürü Özlem Demirci ise konuşmasında hastane hakkında bilgiler vererek, “75 yataklı hastanemizin yüzde 30 yoğun bakım yatağına da sahip.  Hastanemizde Acil Servis, Ameliyathane, Doğumhane, Anestezi ve Reaminasyon, Beslenme ve Diyet, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Biyokimya, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dahiliye (İç Hastalıkları), Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Görüntüleme Ünitesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Kardiyoloji, Üroloji Ortopedi ve Travmatoloji bölümleri ile Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi ve Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi bulunuyor. Hastanemizde her türlü tetkik, tahlil ve testlerin yapıldığı geniş bir laboratuvarımız ile görüntüleme merkezinde MR, Tomografi, Mamografi, Röntgen bölümlerinin yanı sıra Yatan Hasta Odaları ve Çocuk Hasta Odası da bulunuyor” şeklinde konuştu.

CEYHAN: BİZLER SPOR, SİZLER SAĞLIK İÇİN ÇALIŞIYOR
Fatih Kulüpler Birliği Başkanı Gökhan Ceyhan ise yaptığı konuşmasında kendilerini ağırlayan Özel Rami Hastanesi’nin yönetimine teşekkür ederek, “Bizler amatör spor kulüpleri olarak Türk sporuna yeni yetenekler kazandırmak isterken, sizler de insan sağlığı alanında çok önemli bir görev yapıyorsunuz. İki idealist alan bugün bir araya geldik. Buradan özellikle koronavirüs salgını döneminde çalışan tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Yakın bir zamanda hizmete açılacak olan Özel Rami Hastanesi’nin bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Amatör kulüpler olarak bizler sağlık için spor yaptırdığımız için zaman zaman bir takım sakatlıklar oluyor. Bu sakatlıkların tedavisi konusunda sağlık kuruluşlarından destek alıyoruz. Bu kuruluşlar arasına Özel Rami Hastanesi’nin de katılacak olmasından dolayı mutluluk duyuyor, tüm çalışanlarına başarılar diliyorum” dedi.

Tarih: 22 Ağustos 2020 Cumartesi    Hit: 11349

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol