02 Nisan 2020 Perşembe   

Naser ŞİMŞEK / İnşaat Mühendisi / Teknik Bakış

OYUN BÜYÜK...

 

HATIRLARSANIZ 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde en önemli  proje HDP’nin barışçı bir parti olduğu algısı yaratılarak halkın beğenisine sunulmasıydı. Hiç tanımayan biri zatı barış elçisi bile görebilirdi. Amaç meclise dört partinin girmesi ile Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti’nin tek başına iktidar olmasını engellemekti. 
Özellikle 2015’ten bu yana açık açık AK Parti ve Sn Erdoğan’ı seçimlerde malum etmek adına sürekli yeni oyunlar, yeni adaylar ve projeler sırasıyla devreye sokuldu. 
2009’da Kılıçdaroğlu İBB adayı yapıldı, seçim kazanılamadı ama Baykal daha önceden planlanmış bir komplo ile istifa ettirilerek CHP’ye yeni bir dizayn yapıldı.
2014 Mart yerel seçimlerinde bu sefer Sarıgül İBB adayı yapıldı. O da olmadı.
2014 Ağustos ayında Türkiye ilk kez halkın oyu ile seçilecek Cumhurbaşkanı için sandık başına gitti. Sn Erdoğan’ın karşısında bu sefer Sn İhsanoğlu ve Demirtaş vardı. Demirtaş programlara çıkarıldı, saz çaldırıldı, algı ile nasıl barışçı bir kişi olduğu algısı yaratılmaya çalışıldı. Amaç ilk turda Cumhurbaşkanının seçilmemesi idi ancak yapılan seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan vatandaşın % 51.8 oyuyla ilk seçilmiş Cumhurbaşkanımız oldu.
2015 Haziran seçimlerinde CHP’de 4 oyun 1 oyu HDP’ye diyen vekil ve başkan yardımcıları gördük. Amaç yine aynı idi ve vatandaşımız Kasım genel seçimlerinde gerekeni söyledi kazanan yine AK Parti oldu.
2018 yılında 2017 Nisan ayında referendum ile kabul edilen ‘’Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’’ doğrultusunda yapılan seçimlerde bu sefer CHP’li Muharrem İnce Millet İttifakı’nın adayı oldu. Sonuç değişmedi. Cumhur İttifakı’nın adayı Sn Erdoğan seçimin yine kazananı oldu.
2019 Mart yerel seçimlerinde İBB adayı olarak mevcut Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gösterildi. Bu adayın tanınırlığı hiç yoktu ve Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım karşısında şans verilmiyordu. Seçim sonrası yapılan itirazlar doğrultusunda YSK, İBB seçimlerinin 23 Haziran’da tekrarlanması kararını aldı. Geldiğimiz bu zaman aralığında Millet ittifakı adayının hiç de öyle sakin olmadığı hatta bir Vali’mize yaptığı hakarette aklımızla alay edercesine ben hakaret etmedim dediğine şahit olduk. Verilen suflelere göre davranan, vatandaşın aklında kalacak hiçbir projesi olmayan, slogan söylemlerle hareket eden, israftan bahsederken Beylikdüzü Belediyesi’nde projeleri yapmayan borcunu 5 yılda 5 kat artıran bir aday profili var karşımızda.
23 Haziran seçimlerinde İstanbul halkı olarak yeni İBB başkanımızı seçeceğiz. Bir tarafta yukarıda anlatılan Millet İttifakı adayı, diğer tarafta “Ne dediysek yaptık, yine biz yaparız’’ diyen ve Türkiye üzerinde oynanan bu oyunu bozmak isteyen Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım.
2023 hedefi ve Türkiye’mizin kalkınması için Karar Bizim.

Tarih: 16 Haziran 2019 Pazar    Hit: 873
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol