19 Haziran 2019 Çarşamba   

OYLARI ÇANTADA KEKLİK GÖRÜYORLAR

OYLARI ÇANTADA KEKLİK GÖRÜYORLAR
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnaf ve sanatkarlar odası, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, okul aile birlikleri temsilcileriyle Gaziosmanpaşa'da bir araya geldi.
Toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul milletvekilleri, CHP'nin Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Erkan Kaya da katıldı.
Gaziosmanpaşa'nın, yaşam ve gelir standardı olarak İstanbul'un diğer ilçelerine göre pozitif ayrımcılığı hak eden bir ilçe olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, bunun için belediyenin, kamu kurumlarının ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi.
Büyük depremin üzerinden 20 yılın geçtiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "20 yılda ne yapıldı? Hangi kentsel dönüşüm yapıldı? ‘Gaziosmanpaşa'nın yüzde 40'ı riskli alan’ diye Bakanlar Kurulu kararı var. Yüzde 40'ı riskli alansa buradaki insanları siz ölüme mi mahkum edeceksiniz? Niye tedbir almadınız? Kim engel oldu da siz tedbir almadınız? Yoksa buradaki insanları ranta mı teslim etmek istiyorsunuz? Başka bir yere mi sürmek istiyorsunuz Gaziosmanpaşa'da yaşayan vatandaşları?" diye konuştu.

Sandığa giderken iki kez düşünün
Gaziosmanpaşa'nın, AK Parti'nin oylarının en yüksek olduğu ama en çok ihmal edilen ilçelerden biri olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, "Gaziosmanpaşa, oylar çantada keklik anlayışıyla hizmet götürülmeyen ilçelerden biri" dedi.
Gaziosmanpaşalıların sandığa giderken iki kez düşünmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "En büyük oyu, en büyük desteği siz verdiniz. 17 yıldır memleketi yönetiyorlar. Daha fazla oy verdiniz sorunlarımız çözülecek diye. Çözmediler, çözmüyorlar. Niçin? vatandaşın oyunu çantada keklik görüyorlar. 'Gideriz bir iki tane din, iman edebiyatı yaparız, oylarını alırız.' Sizin haklarınıza sahip çıkmıyorlarsa, siz de demokrasinin gereği olarak sandıkta diyeceksiniz ki; 'Bir dakika kardeşim. Her tarafta güzellikler oluyor da niye Gaziosmanpaşa'da olmuyor?' Gaziosmanpaşa'da yaşayan vatandaşlar üçüncü sınıf vatandaş mı?, Damat konuşuyor, '2,5 milyon kişiye istihdam yaratacağız.' 17 yıldır bu memleketi Fransızlar mı yönetiyordu? Niye 2,5 milyon kişiye istihdam için seçim sonrasını bekliyorsunuz? Niye daha önce yapmadınız? Bir evde işsizlik varsa o evde huzur ve barış yoktur. Artık edebiyata karnınızın doyması lazım. Bu gerçeklerle yüzleşmeniz lazım. Elinizi vicdanınıza koyacaksınız ve sandığa öyle gideceksiniz. Almanya'yı düşünün bizden daha zengin. Kaç makam aracı var? 9 bin. Türkiye'de kaç makam aracı var? 110 bin. Parasını bu memleketin fakir fukarası ödüyor.".

 

Tarih: 12 Mart 2019 Salı    Hit: 1483

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol