09 Ağustos 2022 Salı   

OTOGARDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

OTOGARDA BAYRAM YOĞUNLUĞU
 

Bayrampaşa’daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda arife günü adım atacak yer kalmadı. Bilet almaya son güne bırakan birçok kişi otobüs firmalarında bilet aradı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri ise otobüs şoförlerine sürüş güvenliği hakkında bilgilendirmede bulundu.
9 günlük Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenler, Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'na akın etti. Peronlarda adım atacak yer kalmadı. Bilet almayı son güne bırakan bazı vatandaşlar ise otobüs firmalarında bilet aradı. Otobüs firmaları vatandaşların taleplerini karşılayabilmek adına ek seferler koydu. Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri ise şoförleri ve yolcuları emniyet kemerinin önemi, hırsızlıktan ve dolandırıcılıktan korunmanın yolları hakkında bilgilendirmede bulundu. Ekipler çocuklara bayram hediyesi olarak anahtarlık dağıttı.

EMNİYETTEN BİLGİLENDİRMELER 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda Kurban Bayramı arifesinde bilgilendirme yaptı. Kurban Bayramı nedeniyle tatile çıkacak vatandaşlara emniyet kemerinin önemi, hırsızlıktan ve dolandırıcılıktan korunmanın yolları hakkında bilgi verildi. Otobüs şoförlerine yönelik de sürüş esnasında dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirildi.
Otobüs şoförlerinin 24 saatlik sürede en fazla 9 saat araç kullanmaları gerektiği hatırlatıldı. 4.5 saatlik yolculuk boyunca en az 45 dakika dinlenmeleri gerektiği ekipler tarafından bir kez daha dile getirildi. Şoförler cep telefonu kullanmamaları yönünde uyarıldı. Çocuklara hediyeler dağıtan polis ekipleri, otobüs sürücülerine trafik kurallarını hatırlamaları için anahtarlık verdi.

 

Tarih: 08 Temmuz 2022 Cuma    Hit: 1127

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol