18 Şubat 2020 Salı   

Ümit ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

ORDUMUZ VE FUTBOL ÜZERİNE

 

İŞİMİZ spor ama Türkiye gündemine de kayıtsız kalamıyoruz. Mehmetçiğimiz, Suriye sınırımızı hainlerden temizlemeye çalışırken nasıl kayıtsız kalalım. Siyasetçilerin söylemleri, ekonomik kriz, hayat pahalılığı, işyerinde ve evlerimizde yaşanan sıkıntılar ikinci planda kaldı. Varsa yoksa her gün askerlerimizi düşünüyoruz. Türk milleti her zaman olduğu gibi ordusunun yanında.
Suriye sınırımızda güvenli bir bölge oluşturmak için Barış Pınarı Harekatı’nı sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her bir mensubuna başarılar ve muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Şanlı ordumuz dilerim en kısa sürede sınırlarımızı temizler ve Suriye’den Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan misafirlerimiz de yeniden ülkelerinin topraklarında yaşamaya başlar. Son günlerde ülke olarak yaşadıklarımız da gösterdi ki Türkiye’nin sınırlarının güvenliğini sağlamak için teröristlere başlattığı operasyon bir çok ülkeyi rahatsız etti. Kendilerinin rahat bir şekilde yaşamak için hain terör örgütlerini besleyenler ve bölgede güçlenmesinden çekindikleri Türkiye’yi kaos içine sokmaya çalışan tüm ülkeler inşallah kanlarında boğulurlar.    
***
İstikrar önemli
Gelelim Bayrampaşasporumuza...
Kırmızı-yeşilli temsilcimiz sezon başında hedefini 2. Lig’e çıkmak olarak belirledi. Büyük hedefler belirleyen takımlar için istikrar çok önemlidir. Ancak geride kalan 7 haftada 4 galibiyet ve 3 mağlubiyet alarak Bayrampaşaspor istikrarsız bir görüntü sergiledi ve orta sıralarda kendine yer buldu. 
Yeni bir yönetim, yeni teknik heyet ve yepyeni bir takımla sezona başlayan Bayrampaşaspor’un hazırlık döneminin ardından ligde aldığı sonuçlar düşündürmüyor değil... Ziraat Türkiye Kupası’nda bugüne kadar gösterilen başarının ligde de devam etmesi herkesin en büyük dileği. 
İstikrarsız sonuçlar ve üst üste alınan 2 yenilginin ardından Bülent Yenihayat ile yollarını ayıran Bayrampaşaspor yoluna artık Ercümend Coşkundere ile devam edecek. Dilerim bu kan değişikliği takıma da olumlu yansır ve istikralı sonuçlar alınmaya başlar. Ligin henüz başı sayılır ve lider ile arada çok puan farkı yok. 
Artık düzlüğe çıkalım ve kazanma alışkanlığını kazanalım! 
***
Altyapıya yönelinmeli
Bayrampaşa’nın amatör ligdeki temsilcileri de tıpkı Bayrampaşaspor gibi istikrarsız sonuçlarla dikkat çekiyor. Süper Amatör Lig’de ve 1. Amatör Lig’de şu ana kadar tabiri caizse “kafaya oynayan” bir takım göremiyoruz. 
Evet, amatörlük bir gönül işidir. Son yıllarda bu işler paraya döküldüğü için kulüplerimiz kendi yağlarıyla kavrulmaya çalışıyor. Başarı olduğu kadar başarısızlık da sporun doğasında var. 
Ancak yıllardan beri bir adım ileriye gidememek, hep yerinde saymak iyi değil. Yıllardan beri hep “altyapı” diyoruz ama takımlarımızın A takımlarında altyapıdan yetişen kaç oyuncu var acaba? Altyapıya sözde değil özde önem verilmeli artık. Dışarıdan bir sürü para vererek değil kendi altyapımızdan futbolcular yetiştirerek liglerde mücadele etmeliyiz. Günümüzde her şeyin paraya döküldüğü bir ortamda geçmişteki gibi “amatörce” mücadele etmek çok zor. Tüm kulüplerimize bu yolda kolaylıklar ve başarılar diliyorum.    

Tarih: 16 Ekim 2019 Çarşamba    Hit: 670
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol