28 Mayıs 2020 Perşembe   

ÖĞRETMENLER GÜNÜ YEMEĞİ

ÖĞRETMENLER GÜNÜ YEMEĞİ
 

Bayrampaşa Belediyesi, Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan öğretmenlerin onuruna geleneksel olarak düzenlediği yemek programı gerçekleştirildi.
Bayrampaşa Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilçede görev yapan öğretmenlerin onuruna yemekli bir program düzenledi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliğinde Labella Premium Topkapı Salon’da gerçekleştirilen programa Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, ilçede görev yapan okul müdürleri ile öğretmenler ve ailelere katıldı. Programda Kaymakam Şenel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yeniyol ile birlikte Başkan Aydıner masaları tek tek gezerek öğretmenlerin gününü kutlarken, sahne alan öğretmenler korosu da seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla öğretmenlere güzel bir akşam yaşattı.

ŞENEL: ÖĞRETMENLER İSTİKBALİMİZİN MİMARLARIDIR
Bayrampaşa Kaymakamımız Dr. Soner Şenel ise programda yaptığı konuşmasında, "Öğretmenlik, insanlık tarihinin en anlamlı ve kutsal mesleğidir. Bu kutsal meslek, sadece eğitim-öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değildir. Öğretmenlik; bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Bu yönüyle öğretmenler, eğitim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır. Ülkemizin aydınlık yarınları için eğitim-öğretim mücadelesi veren saygıdeğer öğretmenlerimizin her zaman yanlarındayız. Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ ni koruyacak, kollayacak ve yüceltecek nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’ nü kutlar, görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, fedakâr ve muhterem emekli öğretmenlerimiz ile kutsal görevi devam eden tüm öğretmenlerimize sağlık ve esenlik dolu günler dilerim” dedi.

AYDINER: ÖĞRETMENLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ
Yemekte konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Bizleri hayata hazırlayan eli öpülesi kıymetli öğretmenlerimiz ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, emekleri ve özverileri için şükranlarımı sunuyorum. Vefat eden ve şehit edilen öğretmenlerimize de Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. İlimle ilgilenen siz kıymetli öğretmenlerimiz bizleri yetiştirip, bugünlere getirdi. Türkiye’yi güçlü bir konuma getiren dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da siz sevgili öğretmenlerimiz yetiştirdi. O nedenle sizlere çok şey borçluyuz” diye konuştu.

Tarih: 27 Kasım 2019 Çarşamba    Hit: 5232

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol