09 Ağustos 2020 Pazar   

ÖĞRENCİLERE ÇANTA VE HEDİYE ÇEKİ

ÖĞRENCİLERE ÇANTA VE HEDİYE ÇEKİ
 

Bayrampaşa Belediyesi ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına okul çantası ve hediye çeki dağıttı.

Eğitim-öğretim alanında öğrencilerin ve velilerin yükünü hafifletmeye çalışan Bayrampaşa Belediyesi, okul çantalarının içinde hediye çeki dağıtarak, ailelerin ve çocukların ihtiyaçları dahilinde alışveriş yapmalarına imkan sağladı.

Hediye çekleri üzerinde yazan anlaşmalı marketlerden alışveriş yapabilecek olan veliler ve çocukları kırtasiye malzemeleri dışında markette satılan herhangi bir ürünü de 50 Türk lirası değerindeki hediye çekleri sayesinde alabilecek.

Bayrampaşa Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda çanta ve hediye çeklerine kavuşan miniklerin sevincine Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Hayır Kapısı Onursal Başkanı Melahat Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ve AK Parti Bayrampaşa Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kadeş de ortak oldu.

MELAHAT AYDINER: YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILIMIZ HAYIRLI OLSUN
Programın açılış konuşmasını yapan Hayır Kapısı Onursal Başkanı Melahat Aydıner, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, şu açıklamalarda bulundu:
“Bayrampaşa sınırları içerisinde ihtiyaç sahibi insanlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hayır Kapısı çatısı altında evlerinize konuk olarak belirli tespitleri yaptıktan sonra gerekli adımları atarak sizlerin yanında yer almaya çalışıyoruz. Önceki senelerde çanta ve kırtasiye malzemesi yardımı yaparken, bu sene bir değişikliğe gittik. Sizlere hediye edeceğimiz okul çantalarının içine hediye çekleri bıraktık. Bu hediye çekleriyle marketten ihtiyacınız dahilinde hediye çekinizin tutarı kadar alışveriş yapabilirsiniz. Rabbim kimseyi, kimseye muhtaç etmesin.” diye konuştu.

SAÇLI’DAN ERDOĞAN’A ÖVGÜ, AYDINER’E TEBRİK
Melahat Aydıner’in ardından söz alan AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  ‘öğrencinin zengini, fakiri olmaz’ sözünü hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın göreve gelir gelmez okul kitaplarını ücretsiz hale getirmesinin ne denli önemli olduğuna vurgu yaptı. Saçlı, Erdoğan’ın yol arkadaşı Aydıner’i de bugüne kadar öğrencilere yaptığı yardımlardan dolayı tebrik etti.

AYDINER’DEN ÖĞRENCİLERE BURS MÜJDESİ
Programın son konuşmacısı olarak kürsüye davet edilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, çanta ve hediye çeki dağıtımının ardından önümüzdeki günlerde veliler ve öğrencilerle burs dağıtımında da bir arada olacaklarını müjdeledi.

Öğrencilerin geleceğiyle ilgili her türlü desteği vereceklerini belirten Başkan Aydıner, “Bayrampaşa Belediyesi olarak bu hizmetleri sizler için yapıyoruz. Şunu özellikle bilmenizi istiyorum. Belediye olarak, Hayır Kapımız olarak bizlere ne geliyorsa sizlere dağıtıyoruz. Bunların yanı sıra iş adamlarımıza, sanayicilerimize ve müteşebbislerimize Bayrampaşa’ya yatırım yapmaları ve Hayır Kapısına yardımda bulunmaları için çağrıda bulunuyoruz. “ dedi. Düzenlenen programla 50 Türk lirası değerindeki hediye çeklerini ihtiyaç sahibi 500 aileye dağıtacaklarını belirten Başkan Aydıner, toplamda 25 bin liralık bir yardımda bulunduklarının altını çizdi.  

 

 

 

 

 

Tarih: 11 Eylül 2019 Çarşamba    Hit: 2576

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol