04 Haziran 2020 Perşembe   

ÖĞRENCİLER YARARINA KERMES

ÖĞRENCİLER YARARINA KERMES
 

İlim Yayma Cemiyeti Bayrampaşa Şubesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği kermes bu yıl da vatandaşlarla buluştu. 
Kocatepe’deki Metro Çıkışında bulunan taksi durağı karşısında açılan mağazadaki kermesin açılışına Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, AK Parti eski milletvekili ve Anayasa Mahkemesi Üyesi Yıldız Seferinoğlu, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcıları Can Gökhan Balekoğlu ve Ahmet Tüfekçi, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mustafa Hoşoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.
Kermeste gömlekten ayakkabıya, pantolondan kazağa, çoraptan eşofman takımlarına, zücaciyeden kırtasiye malzemelerine, takı aksesuarlarından yiyeceklere kadar birçok çeşit çok cüzi fiyatlarla vatandaşların beğenisine sunuldu.
13 Ekim’e kadar açık kalacak olan kermes çadırına uğrayan vatandaşlar çok uygun fiyatlarla satışa çıkarılan ürünlere sahip olabilecekler.
Bünyesinde yaklaşık 350 öğrenci barındıran İlim Yayma Cemiyeti Bayrampaşa Şubesi, yazın da yaz kurslarında da yaklaşık 200 öğrenciye ders veriyor. Öğrencilerine okul dışında kalan zamanlarda ek dersler sunmasının yanında İslam Kültürü dersi, ebru, kaligrafi, ahşap atölyesi, bağlama ve Kuran-ı Kerim kursları da veriyor. İlim Yayma Cemiyeti Bayrampaşa Şubesi ayrıca öğrencilere yönelik okuma kampları da düzenliyor.
İlim Yayma Cemiyeti Bayrampaşa Şubesi Başkanı Mustafa Hoşoğlu, kermesi öğrenciler yararına her yıl düzenlediklerini belirterek, “Kermesimiz tamamen el birliğiyle gerçekleştirilen bir organizasyondur ve her yıl yaparak durumları iyi olmayan öğrencilere katkılarda bulunmaya devam edeceğiz. Kermesimizi ziyaret edecek vatandaşlar da hem kaliteli ürünleri uygun fiyata almanın hem de durumu iyi olmayan öğrencilerin eğitim masraflarına katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşayacak” ifadelerini kullandı.

 

 

Tarih: 05 Ekim 2019 Cumartesi    Hit: 1418

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol