09 Temmuz 2020 Perşembe   

ÖĞRENCİLER VE BABALAR UNUTULMADI

ÖĞRENCİLER VE BABALAR UNUTULMADI
 

Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları yaptığı etkinliklerle farkındalık yaratmaya devam ediyor. Bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atan Genç Kızılay son olarak geçen hafta Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) giren öğrencilere Mobil Ortaokulu önünde su dağıttı. 

Yaşanan pandemi sürecinde okul kantininin kapalı olmasından öğrencilerin mağdur olabileceğini düşünen Genç Kızılaycılar, sınava girecek olan öğrencilere su ikram ederek sınavda başarılar dilediler.

VELİLER TAKDİR ETTİ

Okul önünde çocuklarının sınav heyecanına ortak olan veliler, Genç Kızılaycıların öğrencilere su ikram etmesini ince bir düşünce olarak ifade ederlerken yapılan ikramı takdire şayan buldular.

BABALAR UNUTULMADI
Genç Kızılaycılar, sınavdan bir gün sonra 21 Haziran Pazar günü kutlanan Babalar Günü’nde de babaları unutmadı. Ali Fuat Başgil Caddesi’nde üzerinde “Babalar Gününüz Kutlu Olsun” yazılı olan kalem dağıtan Genç Kızılaycılar, fedakâr babaları sevindirmesini bildi.

TOPLANAN KANLAR 798 KİŞİYE CAN OLDU

Öte yandan tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ülkemizde yaşanan kan stoklarının azalması üzerine Genç Kızılaycılar, kan bağışı kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Ali Fuat Başgil Caddesi’ne kurulan kan çadırına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in de ziyaret ettiği kan çadırında toplanan kanlar 798 kişiye can oldu.


Tarih: 24 Haziran 2020 Çarşamba    Hit: 3305

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol